شهردار جهرم:‌ شهر را با مشارکت شهروندان آباد می‌کنیم

شیراز-ایرنا- شهردار جهرم گفت: جوانان خوش‌ذوق و متخصصی برای اجرای طرح‌های گوناگون زیباسازی و فنی در این شهر داریم که از نظرها و طرح‌های آنان استفاده می‌کنیم تا شهر جهرم را به دست جهرمی‌ها آباد کنیم.

علی نظری شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: اغلب خدمات شهرداری جهرم با حضور جوانان خوش‌فکر این شهر انجام می‌شود، مثلاً ساخت برخی نمادهای نصب‌شده شهری در ایام نوروز یا بخاری نمادین به سبک سنتی که اخیراً در ورودی بلوار پرستار نصب شد حاصل کار جوانان جهرمی است.

وی ابراز کرد: این نماد از مواد بازیافتی به همت واحد زیباسازی شهرداری جهرم با حداقل هزینه‌ها ساخته شده و ساخت چنین نمایه هایی به دست جوانان همچنان ادامه دارد.

شهردار جهرم گفت: کمیته زیباسازی شهرداری جهرم از تمام پیشنهادها و طرح های همشهریان در زمینه ساخت نمادهای شهری از مواد بازیافتی استقبال و  از توانمندی های بومی برای اجرای طرح‌های زیباسازی شهری استفاده می‌کند.

نظری افزود: طرح سر در شهرداری نیز چندی پیش پس‌از فراخوان به داوری گذاشته شد که از طرف داوران این فراخوان، طرح یک گروه معماری از جوانان جهرمی انتخاب شد.

وی ابراز کرد: داوران ما برای این فراخوان غیربومی بودند و چندصد طرح از سراسر کشور به دست ما رسید، اما آنان نیز برترین طرح را طرح جوانان جهرمی دانستند.

شهردار جهرم گفت: یکی از وظایف ذاتی شهرداری، آراستن سیما و منظر شهری و حذف زوائد و نازیبایی‌ها از چهره شهر است، اما این هدف بدون مشارکت مؤثر شهروندان تحقق پیدا نمی‌کند؛ هرچند برخی بر این باورند که تمام اقدامات مربوط به زیباسازی شهرها باید توسط شهرداری انجام شود، اما این تصور اشتباه است چرا که شهروندان نیز در زیبایی شهر سهم بالایی دارند.

شهردار جهرم بیان کرد: زیبایی و آراستگی محیط شهری در گرو آگاهی و مشارکت همه شهروندان است و از وظایف حقوق شهروندی محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: برای تقویت حس مکان و آسایش و آرامش رهگذران نیاز به ایجاد تغییراتی در سازه های شهری احساس می‌شود که در این  زمینه از شهروندان درخواست داریم با مشارکت از طریق ارائه طرح و ایده و پیشنهاددر زیباسازی شهر سهیم شوند.

 نظری ادامه داد: برای زیباسازی شهرها از طرف استانداری فارس ابلاغیه‌ای درباره ضرورت حذف سایبان‌ها به شهرداری‌ها نیز اعلام شده است که همه شهرداری‌ها بایست این ابلاغیه را عملیاتی کنند.

وی افزود: کمیته زیباسازی شهرداری جهرم با توجه به طرح پیشنهادی با مشارکت مردمی پس از عقد قرارداد با شرکت پیمانکار و با حمایت دستگاه قضایی، نخست اصلاح و ساخت پیاده‌رو خیابان ۱۷ شهریور را در دستور کار گذاشت و سایبان‌های این خیابان را برای اجرای طرح‌های زیباسازی و نصب پایه چراغ، ایجاد باغچه، نصب صندلی و سطل زباله حذف کرد که این طرح برای دیگر مناطق شهر جهرم نیز اجرا خواهد شد.

 شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها