رونمایی و الحاق پهپاد تاکتیکی سیمرغ به منطقه سوم دریایی در کنارک

چابهار- ایرنا- پهپاد تاکتیکی سیمرغ با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش به منطقه سوم دریایی در کنارک الحاق و رونمایی شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی روز شنبه در مراسم رونمایی از پهپاد سیمرغ در کنارک اظهار داشت: پهپاد سیمرغ با برد بلند و مدت زمان زیاد می تواند توانایی شناسایی دشمن و یا هر فرد دیگری را داشته باشد.

امیر دریادار سیاری بیان کرد: این پهپاد با فکر و دانش و فن و توان ایرانی ساخته شده است و هم اینک آماده پرواز در سواحل مکران است.

وی گفت: ویژگی‌های راهبردی و موقعیت مهم جغرافیایی منطقه سوم دریایی نبوت در سواحل مکران حوزه شهرستان کنارک و چابهار ایجاب می کند تا امکانات مختلف برای کنترل و شناسایی ونظارت خطوط ارتباطی دریایی مستقر شوند و دریا و زمین را بطور کامل پوشش دهند. 

وی ادامه داد: هر چه توان عملیات شناسایی بیشتر شود، توان و اقتدار را بیشتر و حضور ما را در منطقه فعال تر می کند و می توانیم در راستای تامین امنیت بهتر حرکت کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: شناسایی تحرکات دشمن نیاز به تجهیزات خاص در این منطقه راهبردی از ایران اسلامی دارد و باید انواع ناوشکن ها در سطح و زیرسطح و پهپاد در هوا به این منطقه ملحق و مستقر شود تا دشمن بداند که کاملا آماده هستیم.

امیر دریادار سیاری افزود: برای رصد کلیه شناورهای دشمن و هر فرد و مورد دیگری نیاز به ناوشکن و پهپاد وجود دارد که در دریا و خشکی نظارت کامل داشته باشیم و بتوانیم همه موارد را شناسایی کنیم.

پهپاد سیمرغ توانایی شناسایی و انجام عملیات تا ۱۵۰۰ کیلومتر را دارد

فرمانده پهپاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پهپاد با برد هزار و۵۰۰ کیلومتر توانایی شناسایی و انجام عملیات های مختلف را دارد.

ناخدا دوم حسین دانا افزود: پهپاد تاکتیکی سیمرغ با توانایی و پایش در همه زمینه های تاکتیکی تا ارتفاع ۲۴ هزار پا پرواز می تواند تا یک شبانه روز بمدت ۲۴ ساعت عملیات مختلف و گشت و شناسایی را انجام دهد.

به گزارش ایرنا همچنین با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی و  امیردریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش ناوشکن دریابان بایندر به منطقه سوم دریایی نبوت کنارک ملحق و ۱۱۲ واحد مسکونی بهره برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =