رویکرد دانشگاه سوره ایجاد فضای کارآفرینی و اشتغال است

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه سوره گفت: رویکرد دانشگاه ایجاد فضای کارآفرینی و اشتغال برای دانشجویان است تا دانشجویان از همان ابتدای مسیر تحصیل با محیط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه آشنا شوند.

مهران هوشیار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش با گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: روز دانشجو یکی از مناسبت‌های ارزشمند در جامعه و به ویژه دانشگاه‌ها است دانشگاه سوره رویکرد اجتماعی و اهداف سیاسی و فرهنگی خود را  با هماهنگی و مدیریت دانشجویان فعال پیش برده است.

هوشیار خاطر نشان کرد: این دانشگاه در اهداف و برنامه‌های خود نگاه کارآمدی نسبت به ذهنیت و ویژگی‌های کرداری و حرفه‌ای دانشجویان دارد، به همین منظور در تمامی فعالیت‌ها دانشجویان را در اولویت قرار می‌دهد.

وی افزود: دانشگاه در نظر دارد دانشجویان با برگزاری برنامه‌های نمایشگاهی، مناسبتی، برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوعات مختلف، بحث جدی مطالبه‌گری و حس گفت و گوی آزاد اندیشانه خود را به عرصه ظهور برسانند.

سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه سوره ادامه داد: در روز دانشجو فضایی مهیا شده تا دانشجویان با هماهنگی خود میزبان مسوولان دانشگاه باشند و مطالبات خود را عنوان ‌کنند، از سوی دیگر مسوولان دانشگاه خود را موظف می‌دانند که نه تنها به آنها پاسخ دهند، بلکه برای تلطیف شرایط روحی و آموزشی موجود و پیشبرد اهداف ذهن دانشجویان نیز تلاش کنند.

هوشیار خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره در کل به این مناسبت و روز دانشجو بسنده نمی‌کند و تلاش می کند همواره در فضای تعاملی با دانشجویان و کانون‌ها برخورد کند. دانشگاه حتی با افرادی که به خطا رفته‌اند و پرونده انضباطی داشته باشند، نگاه آموزشی و تربیتی را مد نظر قرار می‌دهد.

هوشیار با اشاره به اینکه دانشگاه سوره از تمام فعالیت‌ها و پیشنهادات دانشجویی استقبال می‌کند، عنوان کرد: رویکرد دانشجویان باید تابع اهداف اولیه هیات موسس و سازمان تبلیغات اسلامی باشد تا مورد حمایت دانشگاه قرار گیرد.

سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه سوره با بیان اینکه هدف اصلی این مرکز آموزش عالی تربیت دانشجویان و نیروی متخصص و متعهد دینی است، یادآور شد: دانشگاه کانون‌های فعالی در حوزه‌های مختلف اعم از تجسمی، کاربردی، هنرهای دراماتیک، شهرسازی، معماری، فرهنگ و ارتباطات دارد، کانون‌های روابط عمومی، روزنامه نگاری و مدیریت فرهنگی از جمله این کانون‌ها هستند.

هوشیار خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره در تلاش است خود را به دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم نزدیک کند و رویکرد چنین دانشگاهی ایجاد فضای کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای دانشجویان است. رویکرد اجرایی در تحقق این هدف این است که دانشجویان  از همان ابتدای مسیر تحصیل طوری با محیط اجتماعی، اقتصادی وفرهنگی جامعه آشنا شوند که شخصیت فعالیت حرفه‌ای از ابتدا محک بخورد.

۱۶ آذر در تقویم کشور به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است، این روز، به یاد سه دانشجو  (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس‌جمهوری وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با  انگلیس در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند، گرامی داشته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =