۴۸۰ میلیارد تومان برای مسکن روستایی همدان تخصیص یافت

همدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در این استان تخصیص یافت.

حسن ظفری روزی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان اعتبار از سهمیه سال جاری برای بهسازی و نوسازی ۱۲ هزار واحد مسکونی تخصیص یافته که با سود کم به متقاضیان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه همدان از استان های پیشتاز در رعایت قانون احداث ساختمان است، اظهار داشت: ۱۰۱ هزار سهمیه از سال ۸۴ تا پایان سال ۹۷ بوده است که بیش از ۹۹ هزار متقاضی واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی و ۹۰ هزار متقاضی موفق به اخذ قرارداد شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان با اشاره به اینکه در سالجاری ۲۱ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان همدان احداث می شود، گفت: شاخص بهسازی مسکن روستایی در کشور ۴۴ درصد است و این رقم در استان همدان به ۵۶ درصد رسیده است.

وی هدفگذاری بهسازی روستایی استان از سال ۹۸ تا سال ۱۴۰۰ را ۲۰۰ روستا عنوان کرد و افزود: با احداث ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی جهش قابل توجهی در شاخص بهسازی و نوسازی مساکن روستایی استان ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سالجاری ۹ هزار واحد مسکن روستایی از طرح بازسازی و ۱۲ هزار واحد از محل بهسازی و نوسازی مساکن روستایی در استان همدان احداث می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان با بیان اینکه یک هزار و ۵۵۵ واحد مسکن روستایی برای سیل‌زدگان این استان ساخته شده و آماده بهره‌برداری است افزود: پس از بارندگی شدید فروردین ماه سال جاری و خسارت به واحدهای مسکونی، کار ارزیابی و بررسی میزان خسارت توسط کارشناسان در ۲۷ شهر و ۹۹۰ روستای استان همدان انجام شد.

وی ادامه داد: در این ارزیابی ها مشخص شد که هشت هزار و ۹۳۹ واحد دچار خسارت کلی شدند که نیازمند تجدید بنا و احداث مجدد هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اضافه کرد: از این تعداد تا امروز ۶ هزار و ۶۸۴ متقاضی موفق به عقد قرارداد با سیستم بانکی شدند و یک هزار و ۵۵۵ واحد آماده بهره برداری است.

ظفری اظهار داشت: همچنین در این ارزیابی ها مشخص شد که ۹ هزار واحد نیازمند تعمیر است و اثاثیه منزل چهار هزار واحد نیز در زمان ریختن ساختمان از بین رفته بود.

وی با بیان اینکه مصوبه ای برای بازسازی مناطق آسیب دیده اخذ شد، خاطرنشان کرد: در این مصوبات ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی، بهسازی و تعمیر واحدهای آسیب دیده تخصیص یافت که از این مبلغ ۵۱۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بانکی یارانه‌ای تعریف شده بود.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان اظهار داشت: همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در قالب کمک بلاعوض احداث، تعمیر و کمک هزینه اجاره مسکن ابلاغ شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها