۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83584071
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان مرکزی

اراک - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: سامانه بارشی از جمعه شب نقاط مختلف این استان را در برگرفته و بررسی‌ها حاکی از تداوم فعالیت این سامانه تا ۲۴ ساعت آینده است.

«آرش بهاروند» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس در این مدت فعالیت این سامانه در نقاط سردتر استان به شکل برف و در نقاط گرمتر به شکل باران و برف پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: این سامانه بارشی از ظهر فردا (یکشنبه) به تدریج از مناطق جنوب استان مرکزی خارج و بارش‌ها قطع می‌شود و از فردا شب از مناطق مرکزی کشور عبور می‌کند.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری پدیده بارشی در این استان وجود ندارد اما دمای هوا در این روزها بین پنج تا هفت درجه سانتیگراد سردتر می‌شود و با توجه به بارش‌های اخیر و پیش‌رو، در معابر و جاده‌های استان مرکزی یخبندان می‌شود.

بهاروند اظهار داشت: میزان بارش‌های استان مرکزی از زمان فعالیت این سامانه بارشی تاکنون در آشتیان به سه و هفت دهم میلیمتر، اراک ۱۲ و سه دهم میلیمتر، تفرش یک و ۶ دهم میلیمتر، خمین چهار و سه دهم میلیمتر، خنداب ۱۲ و ۲ دهم میلیمتر، دلیجان یک و هفت دهم میلیمتر، ساوه یک و یک دهم میلیمتر، شازند ۲۲ و نیم میلیمتر، غرق‌آباد هشت دهم میلیمتر، کمیجان ۹ و سه دهم میلیمتر، محلات ۲ و هشت دهم میلیمتر، فرمهین ۱۴ میلیمتر و زرندیه یک میلیمتر رسیده است.

وی گفت: ساوه با بیشینه دمای ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای نیم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۷۱ و ۶ دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =