شهردار تهران: هیچ عقل سلیمی موافق افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی نیست

تهران- ایرنا- شهردار تهران با ناصحیح خواندن خبر صندلی فروشی اتوبوس‌های پایتخت گفت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی موافق افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی و فروش صندلی‌های اتوبوس نیست و به آن سمت نمی‌رود.

پیروز حناچی روز شنبه در آئین بهره برداری از فاز نخست بزرگراه ۷۶ متری شهید کاظم نجفی رستگار در جمع خبرنگاران در خصوص فروش صندلی‌های اتوبوس‌ها نیز توضیح داد: اصل خبر صحیح نبود و در توئیتی که منتشر کردم توضیحات لازم را دادم.

وی ادامه داد: خبری که منتشر شده بود در حاشیه یکی از نمایشگاه‌ها بود که اگر میزان ظرفیت استفاده از اتوبوس افزایش پیدا کند، می‌توانیم این طرح را نیز اجرایی کنیم.

شهردار تهران درباره سهمیه‌بندی بنزین و توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: دراین خصوص قرار بود جلسه ای با دولتمردان داشته باشیم و دولت هم پیگیر است که از طریق تعمیر، بازسازی و ورود اتوبوس‌های جدید اقدامات لازم انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد که تا هفته آینده در این خصوص اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

شهردار تهران در خصوص افتتاح پروژه رستگار نیز گفت: امروز فاز اول بزرگراه ۷۶ متری نجفی رستگار افتتاح شد و با بهره برداری از این پروژه یکی از مسیرهای ارتباطی مهم جنوب شرقی تهران گشایش یافت.

وی ادامه داد: مسافرانی که از جنوب به شرق تهران و جاده امام رضا(ع) می‌روند دیگر نیاز نیست که از مسیرهای مسکونی طی مسافت کنند و با افتتاح این پروژه آرامشی در محله مشیریه ایجاد شد.

تمرکز شهرداری بر پروژه های محله محور

حناچی در خصوص افتتاح پروژه‌های جدید در تهران نیز گفت: پروژه ها با توجه به محدودیت منابع اولویت‌بندی شده‌اند و تا آخر امسال پروژه گیشا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از پروژه‌های بزرگ پایتخت به زودی به پایان می‌رسد و پروژه‌های جدید تهران نیز عمدتا در مقیاس محلی است.

شهردار تهران تاکید کرد که توسعه قلمرو عمومی از شعارهای ما بود که اعتباراتی نیز در سال ۹۹ برای آن اختصاص دادیم.

شهردار تهران همچنین در آئین افتتاح این پروژه نیز با بابیان اینکه منطقه ۱۵ یکی از مناطق مهم جنوب شهر تهران است و بیش از ۲ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: این پروژه به نام شهید کاظمی نجفی رستگار نام‌گذاری شده است که از همرزمان شهید چمران در کردستان و بنیان‌گذار تیپ ۳ بوده است.

وی افتتاح پروژه شهید نجفی رستگار را در کاهش ترافیک منطقه موثر عنوان کرد.

حناچی همچنین گفت که در پایان امسال علاوه بر اتمام بخشی از ایستگاه‌های مترو به تجهیز و مناسب‌سازی ایستگاه‌های مترو نیز می‌پردازیم.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا پایان امسال پروژه استاد معین، گیشا و مجتمع فرهنگی رازی را به بهره‌برداری برسانیم.

حناچی افزود: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و کاهش شدید منابع عمومی پروژه‌ها را اولویت‌بندی کردیم و اگر بودجه را تقسیم‌بندی می‌کردیم به پیشرفت فیزیکی اندکی می‌رسیدیم.

شهردار تهران افزود: پروژه آرش اسفندیار به بهره‌برداری رسیده است و اینها باقیمانده پروژه‌های بزرگ‌ مقیاسی است که در شرق بوده اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر محله مشیریه به مترو متصل شده است و یکی از اقدامات ما اتصال محلات مختلف به مترو است که امیدواریم این اقدام انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha