۲ طرح آموزشی و پژوهشی در اسفراین افتتاح یا کلنگ‌زنی شد

بجنورد- ایرنا- پروژه ساختمان آموزشی و کمک آموزشی و پروژه نیروگاه خورشیدی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه در اسفراین خراسان شمالی افتتاح یا کلنگ‌زنی شد.

رییس مجتمع آموزشی عالی فنی و مهندسی اسفراین  در حاشیه کلنگ زنی پروژه احداث ساختمان آموزشی و کمک آموزشی این مجتمع آموزش عالی به خبرنگار ایرنا گفت: پروژه یاد شده در زمینی به مساحت یکهزار و ۵۰۰ مترمربع با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال ساخته می شود.

مصطفی حیدری همچنین در آیین افتتاح نیروگاه ۵ مگاواتی برق خورشیدی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین نیز افزود: برای تکمیل این پروژه یک میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی گفت: نیروگاه برق خورشیدی پنج مگاواتی مجتمع آموزشی فنی و مهندسی اسفراین در سه فاز آموزشی، پژوهشی و تولید برق ایجاد شده است.

حیدری افزود: با افتتاح این نیروگاه خورشیدی و تجهیزات آموزشی و پژوهشی همراه آن، سالانه ۲۹۰ نفر دانشجو آموزش های لازم را در باره نحوه طراحی، ساخت و فعالیت آن  فرا خواهند گرفت.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر یک روزه به اسفراین از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین بازدید و با هیات علمی این مجتمع  نشست برگزار کرد.

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در سال ۹۱ تاسیس شد و هم اکنون دارای ۱۳ رشته فنی و مهندسی با ۵۱ عضو هیات علمی و حدود ۲ هزار دانشجو است.  

مرکز شهرستان ۱۲۰هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =