تلاش سعودی‌ها برای مبرا کردن خود از تیراندازی در پایگاه هوایی آمریکا

 تهران – ایرنا- پس از آن که مشخص شد عامل تیراندازی در پایگاه هوایی فلوریدا یک دانشجوی سعودی اعزامی از سوی دولت این کشور بوده است، مقامات ریاض با ارسال پیام های متعدد ، واکنش های مختلف و جنایت خواندن این اقدام تلاش می کنند با دلجویی از آمریکا، خود را از این حادثه مبرا کنند.

 در همین راستا "خالد بن سلمان" معاون وزیر دفاع عربستان امروز (شنبه) در  توئیتی با ابراز تسلیت به خانواده قربانیان بر همراهی کشور خود با آمریکا در روز های سخت تاکید کرد و نوشت : من هم مانند بسیاری از نظامیان سعودی در پایگاه نظامی آمریکا آموزش دیده ام و از این آموزش های ارزشمند برای مبارزه با تروریسم و دیگر تهدیدها بهره می بریم.

"ریما بنت بندر" سفیر عربستان در ایالات متحده نیز با اعلام همبستگی با خانواده قربانیان، به ملت آمریکا تسلیت گفت و در صفحه توئیتری خود نوشت: ملت عربستان همگی این جنایت را محکوم می کنند و ما در این شرایط سخت با دوستان آمریکایی خود همراه و همبسته هستیم.

وزارت خارجه عربستان نیز با صدور بیانیه با ابراز تأسف از این تیراندازی به خانواده قربانیان تسلیت گفت و تاکید کرد که مرتکب این جنایت شنیع، به هیچ عنوان نماینده ملت عربستان نیست.

دبیرخانه هیئت علمای عربستان نیز این جنایت را محکوم کرد.

"فهد العنزی" عضو مجلس شورای عربستان نیز این تیراندازی را اقدامی فردی دانست و تاکید کرد این جنایت نشانگر مواضع ملت عربستان نیست.

پادشاه عربستان نیز دیشب (جمعه) در تماسی تلفنی از رئیس جمهوری آمریکا دلجویی کرد.

پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در ایالت فلوریدا روز جمعه شاهد چندین تیراندازی بود و منابع رسانه‌ای از کشته شدن چهار نفر از جمله عامل این تیراندازی خبر دادند.

یک مقام آمریکایی گفت که عامل تیراندازی یک دانشجوی علوم هوایی اهل عربستان سعودی بوده و احتمال تروریستی بودن این حادثه در حال بررسی است.

این دومین تیراندازی در پایگاه‌های نظامی آمریکا در این هفته بوده است. دو روز پیش نیز رسانه‌های آمریکا اعلام کردند تیراندازی در پایگاه هوایی و دریایی «پرل هاربور» در جزایر هاوایی، سه کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =