۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83584018
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر از کشتی خوزستان

اهواز - ایرنا - رییس هیات کشتی خوزستان گفت: رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان انتخابی جام تختی طی روزهای ۱۷ و ۱۸ آذرماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار خواهد شد که بر این اساس استان خوزستان با ۲ کشتی گیر و یک مربی در مسابقات حاضر می شود.

سیدحسین مرعشیان شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم به ترتیب جمال عبادی و آرش ارشادی به عنوان ۲ کشتی گیر و حیدر ناصری مربی سازنده استان در این پیکارها شرکت می کنند.

وی ادامه داد: عملکرد کشتی استان در چند دهه گذشته سیر صعودی داشته و ارزیابی عملکرد همواره جزء سه استان برتر کشور هستیم؛ کشتی گیران استان در سال جاری تاکنون افتخارات بسیاری در مسابقات داخلی و خارجی به ارمغان آورده و بارها در میادین بین‌المللی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآوردند.  

وی با بیان اینکه چرخه کشتی خوزستان همواره با شتاب در حال حرکت بوده و سالانه نوجوانان و جوانان بسیاری از استان جذب این رشته می شوند گفت: در سال گذشته به بخش استعدادیابی در رده سنی نونهالان اهمیت بسیاری دادیم که نتیجه آن کسب عنوان قهرمانی در مسابقات کشوری رده های سنی پایه شد.

حضور ۱۳ کشتی گیر خوزستانی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان 

وی ادامه داد: از سوی کادر فنی جدید تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان ، ۱۳ کشتی گیر خوزستانی که عناوین اول تا سوم مسابقات کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور سالجاری را کسب نموده اند ، به اردو تیم ملی فراخوانده شدند.

رییس هیات کشتی خوزستان افزود: سوشیانت مهمدی، علی گورائی کاوسی، رضا امیدی، ابوالفضل علایی، علیرضا عبدولی، امیررضا عبدولی و حمیدرضا اسلامی نسب به ترتیب در اوزان ۳۵، ۳۸، ۴۱، ۴۴، ۶۲، ۶۸ و ۷۵ کیلوگرم در این اردو حضور دارند. محمد عشیری و ابوالفضل شهونی در وزن ۵۲ کیلوگرم، رضا قیطاسی و حمیدرضا محسن نژاد در وزن ۵۷ کیلوگرم، حسین باجورون و امید پایدار در وزن ۸۵ کیلوگرم دیگر کشتی گیران خوزستانی حاضر در اردو تیم ملی هستند.

معرفی نفرات و تیم‌های برتر کشتی آلیش بانوان قهرمانی باشگاه‌های خوزستان

وی گفت: در این دوره از مسابقات که روز ۱۵ آذرماه با حضور۲۷ کشتی گیر از پنج شهرستان برگزار گردید، تیم هیات کشتی سوسنگرد با ۱۲۰ امتیاز به مقام قهرمانی رسید، همچنین تیم های هیات کشتی رامهرمز با ۱۰۵ امتیاز، هیات کشتی اهواز ۷۰ امتیاز ، هیات کشتی هندیجان با ۵۰ امتیاز و هیات کشتی بندرامام (ره) با ۳۰ امتیاز عناوین دوم تا پنجم تیمی را کسب نمودند.

مرعشیان در خصوص نتایج بخش انفرادی گفت: در وزن ۵۵ کیلوگرم ام البنین جلالی، زهرا کردزنگنه، شریفه فرحانی اول تا سوم شدند همچنین در وزن ۶۰ کیلوگرم زینب سیاحی، معصومه جوادی و پریسا حیاتی عناوین برتر را کسب کردند. در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز سرور سعیدی، مهسا عبادی و منا قنبری اول تا سوم شدند. 

وی ادامه داد: در وزن ۷۰ کیلوگرم رقابت ها ندا کاظمی و سکینه ممبینی عنوان های اول و دوم را کسب کردند در این وزن به دلیل نبود شرکت کننده دیدار رده بندی برگزار نشد. در وزن ۷۵ کیلوگرم مرضیه مظفری، بتول کریمی منش و شهلا کمایی مقام های اول تا سوم را به دست آوردند همچنین در وزن +۷۵ کیلوگرم ندا فتحی و سامیه موسوی اول و دوم شدند، در این وزن نیز دیدار رده بندی برگزار نشد.

برگزاری رقابت های کشتی آزاد و فرنگی لیگ متمرکز نوجوانان باشگاه‌های خوزستان

رییس هیات کشتی خوزستان گفت: مسابقات دور رفت لیگ کشتی فرنگی نوجوانان به صورت متمرکز طی روزهای ۲۰ و ۲۱ آذرماه در اهواز برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها پیشتر قرار بود ۱۳ و ۱۴ آذرماه برگزار شود که به دلیل شرایط جوی کنسل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =