۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۷
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83584012
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عکاس الحشد الشعبی در بغداد به قتل رسید

بغداد – ایرنا – الحشد الشعبی در بیانیه ای از قتل فجیع عکاس جنگی خود با ضربات چاقو در نزدیکی میدان تحریر خبر داد.

مدیر اطلاع رسانی  الحشد الشعبی امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «احمد المهنا» عکاس جنگی الحشد الشعبی شامگاه دیشب در جریان پوشش تظاهرات در نزدیکی میدان تحریر با ضربات چاقوی عناصر نفوذی به قتل رسید.

بر اساس این بیانیه، یک گروه نفوذی حرفه ای در میدان «خلانی» (همجوار با میدان تحریر) با ضربات متعدد چاقو، المهنا را به شدت زخمی کرد که بعد از انتقال به بیمارستان براثر شدت جراحات وارده، جان باخت.

الحشد الشعبی از احمد المهنا به عنوان یکی از برجسته ترین عکاسان جنگی خود یاد کرده که در اکثر جنگ ها علیه گروه تروریستی داعش حضور داشته و بسیاری از پیروزی های نیروهای الحشد الشعبی و جانفشانی های آنها را عکاسی کرده و بارها در عملیات نظامی زخمی شده است.

المهنا که از اقلیت کردهای فیلی (کردهای شیعه عراق) است، در طول اعتراضات اجتماعی در میدان تحریر حضور داشته و از این اعتراضات عکس تهیه می کرد و بسیاری از تصاویر گرفته شده او در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

وزارت کشور عراق شب گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر درگیری مسلحانه در میدان خلانی و پل سنک (همجوار با میدان تحریر) دستکم ۴ نفر کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =