سربازان زندان‌های کشور بیش از ۱۰ هزار گواهینامه مهارت گرفتند

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها گفت: سربازان مشغول خدمت در زندان‌های کشور در سال‌های ۹۷ و ۹۸ موفق به دریافت ۱۰ هزار و ۹۰۰ فقره گواهینامه مهارت فنی حرفه‌ای شدند.

سردار ایزدخواه پیما روز شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های استان کردستان اظهار داشت: در زندان‌های کشور این تنها زندانیان نیستند که فعالیت‌های فرهنگی و حرفه‌آموزی در میان آنان به اجرا در می‌آید بلکه سربازان وظیفه نیز به عنوان عضوی از جامعه هدف مورد توجه قرار گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به حضور آنان در کلاس‌های آموزش فنی حرفه‌ای و دریافت گواهینامه مهارت اشاره کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که توجه به مقوله امنیت در زندان‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: در سایه گستراندن چتر امنیت سایر فعالیت ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی می تواند به بهترین شیوه ممکن در زندان‌ها اجرا شود که این وظیفه خطیر را یگان‌های حفاظت بر عهده دارد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌های کشور اضافه کرد: شواهد حاکی از آن است که اقدامات قابل توجهی در راستای ارتقای سطح امنیت زندان‌های کردستان صورت گرفته که این مهم میسر نمی‌شد مگر در سایه تعامل و همکاری بسیاری خوبی که میان یگان حفاظت زندان‌ها و فرماندهی انتظامی استان وجود دارد.

محمد خسروی سرپرست زندان‌های کردستان نیز در این آیین گفت: هر سال رزمایش‌های مشترک در زندان‌های استان با همکاری نیروی انتظامی طی چند نوبت به اجرا در می‌آید و ضمن آموزش‌های لازم توان عملیاتی پرسنل نیز سنجیده می‌شود.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان‌های کردستان، سرپرست زندان‌های استان کردستان، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان، روسای زندان‌ها و پرسنل اداره کل حضور داشتند.

در این آیین ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله سرهنگ مینایی، سرهنگ علیزاده به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندان‌های استان کردستان منصوب شد،  فرمانده یگان حفاظت زندان‌های کشور همچنین از مراکز اصلاحی و تربیتی استان کردستان بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =