امانتداری رای مردم باید مهمترین دستاورد انتخابات باشد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: مهم‌ترین دستاوردی که این انتخابات برای ما به ارمغان می‌آورد باید اعتماد عمومی به‌ واسطه امانت‌داری در رای مردم باشد که باعث می‌شود سرمایه اجتماعی تقویت‌ شده و مهم‌تر از آن روحیه امید در جامعه جاری شود.

امین رضا مرآتی روز شنبه در نشست انتخاب معتمدان هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این شهرستان اظهار داشت: امروز دشمن به دنبال آن است که با ایجاد نارضایی در مردم، شرایط را در سالی که انتخاباتی مهم را پیش رو داریم، به نفع خود تغییر دهد.

وی گفت: ما مجریان انتخابات برای مقابله با این فشارها و تهدیدها وظیفه سنگینی بر عهده‌ داریم که از جمله آن می تواند برقراری ارتباط صمیمی با مردم، اهتمام برای پاسخ گفتن به مطالبات عمومی و جلب رضایت مردم و تکریم آنان باشد.

مرآتی افزود: آنچه برای ما به عنوان یک اصل و تکلیف باید مد نظر باشد رعایت قانون و اصل بی طرفی است، لذا معتمدان باید تلاش کنند تا حقی از کسی ضایع نشود و از حقوق همه نامزدها و مردم صیانت شود.

نماینده عالی دولت در شیروان گفت: ما در معرض آزمایش قرار داریم و در انجام وظایف نباید نگاه سیاسی، جریانی و فردی داشته باشیم و از این آزمایش هم در پیشگاه خداوند و هم در پیشگاه مردم سربلند بیرون بیاییم.

در پایان ۸ نفر اعضای منتخب از میان معتمدان برای عضویت در هیات اجرایی انتخابات در حوزه انتخابیه شیروان شامل «یحیی شعبانی، سیدرضا جلالی، عباسعلی کیومرثی، سیدجواد حسینی، ماشاالله شفاهی، علی اصغر برزگر، عباسعلی رضاقلیزاده و فاطمه قربانیان» معرفی هستند.

کار نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دهم آذرماه در کشور آغاز شد و عصر امروز پایان یافت.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری شیروان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =