همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران با پنج کشور دنیا

تهران- ایرنا- رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تنوع در نوع فعالیت‌های صندوق را از رویکردهای جدید این مرکز دانست و گفت: همکاری با کشورهای روسیه، آلمان، چین، ژاپن و اتریش از فعالیت‌های مهم صندوق در عرصه بین‌المللی است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایمان افتخاری تنوع در نوع فعالیت‌ها و ارائه خدمات را از جمله رویکردهای جدید این مرکز دانست و افزود: ارایه این خدمات در جهت این است که ضمن حمایت متوازن از پژوهشگران کشور نگاهی منطقی به تولید علم در کشور وجود داشته باشد.

وی، عمده فعالیت‌های این مرکز را در حوزه‌هایی مانند حمایت از طرح‌های پژوهشی، پسادکتری، پسا دکتری ویژه، رساله‌های دکتری، حمایت از همایش‌ها و رویدادهای علمی، اعطای کرسی پژوهشی، اعطای پژوهانه(گرنت) دانست و گفت: البته حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری نیز در این لیست قرار دارد تا فعالیت‌های علمی بیشتری در کشور توسط محققان انجام شود.

افتخاری ادامه داد: از زمان شکل‌گیری تا کنون صندوق در بیشتر این فعالیت‌ها رشد دوبرابری داشته است، بنابراین ایجاد تنوع در نوع فعالیت‌ها و ارائه خدمات، کیفیت بخشی، ایجاد تعادل، تکثر، هدف‌گرایی و آمایش پژوهشی از جمله رویکردهای جدید صندوق است تا ضمن حمایت متوازن با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نگاه منطقی و درست به تولید علم و امور پژوهش و فناوری داشته باشد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری تدوین برنامه‌های چالش، پیشگامان، میثاق، پیشتازان را از دیگر راهبردهای جدید صندوق دانست و بیان کرد: همچنین علاوه بر این برنامه‌ها، صندوق فعالیت‌های مهمی در عرصه بین‌المللی دارد که در این راستا می‌توان به همکاری با کشورهای روسیه، آلمان، چین، ژاپن و اتریش اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =