۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 83583866
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار گنبد خواستار تسریع در احداث پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شد

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس درشرق استان گلستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی احداث پژوهش‌سرای دانش‌آموزی، از مدیر آموزش و پرورش این شهرستان درخواست کرد برای جذب اعتبار مورد نیاز و تکمیل این پروژه علمی پژوهشی تلاش نماید.

عبدالقدیر کریمی روز شنبه در مراسم نواخته شدن زنگ آغاز هفته پژوهش (۱۶ تا ۲۳ آذر) که به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه دوره اول استعدادهای درخشان شهید مهدی عسکری گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: برای موفقیت در فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی، بایستی مکان و نیز تجهیزات مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی همچنین با تبریک هفته پژوهش و نقش آن در ارتقای و رشد علمی دانش آموزان، بر لزوم اهتمام جدی برای توسعه و گسترس مقوله پژوهش بویژه رویکرد پژوهشی در مدارس تاکید کرد و گفت: این اقدام به ذهن پرسشگر دانش‌آموزان در یافتن پاسخ سوالات موضوع یا تحقیق مدنظر، کمک می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این مراسم که امام جمعه و برخی مدیران این شهرستان در آن حضور داشتند، در سخنانی با تبریک هفته پژوهش گفت: در این هفته برنامه‌های متنوعی از جمله تجلیل از معلمان پژوهنده و دانش‌آموزان پژوهشگر برگزار می‌شود.

کمال‌الدین نظرنژاد، برپایی نمایشگاهی از آثار و فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان در مدارس، برگزاری تورهای علمی و پژوهشی و بازدید از مراکز دانشگاهی، دیدار با معلمان و دانش‌آموزان نخبه و مخترع، برپایی گفتمان‌های دانش‌آموزی با موضوع پژوهش و فراخوان مقاله و برگزاری مسابقات علمی را از دیگر برنامه‌های هفته پژوهش امسال اعلام کرد.

وی با مهم دانستن مساله پژوهش در پیشبرد امور در بخش‌های مختلف از جمله نظام تعلیم و تربیت، اضافه کرد: پژوهش از امور زیربنایی است و قبل از انجام هر کار و اقدامی بایستی ابتدا در آن حوزه تحقیق و پژوهش صورت گیرد تا نتایج آن برای افراد جامعه و گروه هدف آن، مفید واقع شود.

نظرنژاد تصریح کرد: امسال هفته پژوهش با شعار "پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع دارد و گویای این نکته است که رونق تولید تنها در سایه توجه به تحقیق و پژوهش میسر خواهدشد.

به گزارش ایرنا، دراین مراسم که درحاشیه آن نمایشگاهی از مقالات علمی و پژوهشی دانش‌آموزان و معلمان دبیرستان استعدادهای درخشان شهید مهدی عسگری برپا شده بود همچنین از دو دانش‌آموز این واحد آموزشی که موفق به کسب رتبه دوم مسابقات پژوهشی کشوری در استان اصفهان شده بودند، با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان، حدود ۸۰ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =