۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 83583859
۰ نفر

برچسب‌ها

تیمار و رهاسازی دو گونه حیات وحش به طبیعت تالش

آستارا - ایرنا - یک بهله کرکس و یک پستاندار کوچک به نام نوتریا پس از تیمار و بهبود شرایط زیستی توسط نیروهای اداره حفاظت محیط زیست تالش، به دامان طبیعت باز گردانده شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش روز شنبه گفت: یک بهله کرکس که توانایی پرواز خود را از دست داده بود توسط یکی از دوستداران محیط زیست به اداره تحویل داده شده بود و امروز پس از پنج روز تیمار و تغذیه و بهبود شرایط، در منطقه حفاظت شده لیسار رها شد.

عارف شادکام افزود: یک نوتریا نیز که در دام صیادان ماهی اسیر شده بود، پس از رسیدگی لازم توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست، در رودخانه کرگانرود رهاسازی شد.

وی افزود: کرکس معمولی (دال) از گونه های شاخص حیات وحش، حمایت شده و مقیم مناطق کوهستانی است و برخی گونه های مهاجر آن در بهار و پاییز در مناطق دشتی و تالابی مشاهده می شوند.

وی ادامه داد: در سال های اخیر به علت کاهش جمعیت سم داران وحشی و استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک در دام ها، جمعیت این گونه کاهش چشمگیری داشته است.

شادکام از دوستداران محیط زیست و علاقه مندان طبیعت خواست، در صورت مشاهده جانوران آسیب دیده، مراتب را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا به درمان و احیای آنها اقدام شود.

منطقه حفاظت شده لیسار تالش ۳۲ هزار هکتار مساحت و تالابی با ۳۹۰ هکتار مساحت، موسوم به جوکندان دارد و انواع پستانداران و پرندگان در آن زندگی می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مناطق جنگلی، جلگه ای و کوهستانی در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =