۵۰ مددجو در خمین تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند

خمین - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی خمین گفت: ۱۹میلیارد و یکصد میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی امسال به ۵۰ نفر از مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شد.

« اسماعیل خانجانی» روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون پرونده ۸۳ متقاضی در بخش‌های پیشگیری، اجتماعی و توان‌بخشی به بانک‌های عامل ارسال شده است.
وی با بیان اینکه ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ شده، اظهار داشت: ۱۸۰ مددجوی تحت پوشش این نهاد حمایتی امسال متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال زا هستند. 
خانجانی گفت: ۲۰ نفر از این افراد در حوزه اجتماعی، ۴۴ نفر در حوزه پیشگیری و ۱۱۶ نفر در حوزه توانبخشی متقاضی دریافت تسهیلات هستند.
وی بیان کرد: مددجویان متقاضی دریافت تسهیلات ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی در زمینه‌های دامداری، فروشندگی، قالی‌بافی، خرده‌فروشی، قنادی، زنبورداری و خیاطی هستند.
رئیس بهزیستی خمین افزود: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی نیز در قالب تسهیلات اشتغال روستایی به سه نفر از مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تسهیلات از منابع مالی تبصره ۱۶ در بخش های کارآفرینی، راه اندازی کارگاه های کوچک، توانمند سازی و خوداشتغالی معلولان پرداخت می‌شود. 
هفت هزار نفر در خمین زیر پوشش نهاد حمایتی و خدماتی بهزیستی قرار دارند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =