دید افقی در محور دیواندره - بیجار به ۵۰ متر رسید

سنندج - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: وجود مه شدید در محور دیواندره - بیجار دید افقی رانندگان در این مسیر را به کمتر از ۵۰ متر کاهش داده است.

دانش زندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسیر از بامداد امروز درگیر مه گرفتگی شده و هم اکنون در ۱۰ کیلومتر آخر به سمت بیجار بیشترین شدت خود را دارد.

وی اضافه کرد: بارندگی‌ها در جاده‌های این استان از عصر روز گذشته آغاز شده و در محورهای سنندج - دیواندره - سقز، سنندج - مریوان (گردنه تودار ملا)، سنندج - دهگلان (گردنه صلوات آباد)، سقروه - همدان (سه راهی اسد آباد) به صورت برف گزارش شده است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان افزود: شب گذشته ۷۳ راهدار مستقر در جاده‌ها با استفاده از ۵۰ دستگاه ماشین آلات مستقر بوده و حدود ۴۶۰ کیلومتر برف روبی انجام دادند.

وی یادآور شد: همچنین راهداران در محدوده شهر زرینه در شهرستان دیواندره علاوه بر برف روبی، اقدام به رها سازی ۱۰ خودروی گرفتار در جاده کردند.

زندی گفت: راهداران در جاده‌های استان مستقر شده و طبق پیش بینی های هواشناسی بارندگی ها تا روز دوشنبه در این استان ادامه دارد لذا این اداره کل علاوه بر راهداران مستقر چند گروه آماده باش نیز در راهدارخانه ها برای ارای خدمات اضطراری مستقر کرده است.

هواشناسی نیز روز گذشته در خصوص شدت بارش و برودت هوا در آسمان کردستان طی جمعه شب تا روز دوشنبه اخطاریه صادر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =