۲۲ گروه راهداری در محورهای برف‌گیر خراسان شمالی مستقر شدند

بجنورد- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: امسال طرح زمستانه زودتر از موعد آغاز شده است و اکنون ۲۲ گروه راهداری در گردنه‌ها و محورهای برف‌گیر استان مستقر هستند.  

محمد مشتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح زمستانه راهداری هر سال از ۲۰ آذر ماه آغاز می شود اما امسال باتوجه به شرایط هوا و بارندگی، ماشین آلات راهداری از چندی پیش در محورهای مختلف مستقر شدند.

وی افزود: گروه های راهداری متشکل بیش از ۳۰۰ نفر راهدار و با به کارگیری بیش از ۲۵۰ دستگاه ناوگان راهداری آماده خدمات رسانی به مسافران زمستانه هستند.  

مشتری گفت: ۱۹ راهدارخانه استان در زمستان آماده خدمت رسانی به مسافران است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: راهداران همچنین ۲۱ گردنه استان به طول ۶۷۱ کیلومتر را به صورت شبانه روزی زیر پوشش خدمات دارند.

طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است.

اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.

طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ کشورهای استان قرار گرفته است.

طول راه های شریانی استان هم ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =