۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲:۱۸
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83583577
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام یمنی اظهارات  الجبیر را  مسخره خواند

تهران-- ایرنا- وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن اظهارات روز جمعه عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان در باره حضور جنبش انصارالله در آینده یمن را تمسخر آمیز خواند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، ضیف الله الشامی گفت: باعث تمسخر است که موجودی به نام الجبیر می کوشد شکست ها و خُرد شدن استخوان های عربستان توسط رزمندگان قهرمان یمنی طی پنج سال گذشته را جبران کند.

وی در حساب توئیتری خود در واکشن به الجبیر نوشت: یمنی ها  فداکاری نکرده اند که افرادی مانند او در کشورشان امر و نهی کنند.

الجبیر روز جمعه و به دنبال ناکامی کشورش برای شکست انصارالله یمن گفت: همه یمنی‌ها، از جمله حوثی‌ها در آینده یمن نقش خواهند داشت.

الجبیر که روز جمعه در نشست گفت‌وگوی مدیترانه‌ای در رم پایتخت ایتالیا سخن می‌گفت، مدعی شد که عربستان آغاز کننده جنگ در یمن نبوده است  بلکه این حوثی‌ها بودند که جنگ را به آغاز کردند.

ادعای الجبیر درحالی مطرح می‌شود که عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا، به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =