۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۰:۳۷
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83583550
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه روابط دوجانبه محور دیدار سجادپور با معاون وزیرخارجه ایتالیا

لندن – ایرنا – «سیدمحمدکاظم سجادپور» معاون وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس بین المللی گفت وگوهای خاورمیانه به رم سفر کرده با «مرینا سرینی» همتای ایتالیایی خود دیدار و دو طرف درباره توسعه روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه رایزنی کرد.

معاون وزیر امورخارجه ایتالیا در این ملاقات با اشاره به ظرفیت های متنوع دو کشور بر ضرورت بهره گیری از آنها جهت توسعه روابط تاکید کرد. او همچنین با توجه به تحولات منطقه خواستار استمرار گفت وگو بین دوکشور شد.

سرینی در این دیدار بار دیگر حمایت کشورش از توافق برجام را مورد تایید قرار داد.

سجادپور نیز با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در جهت حفظ برجام در چارچوب همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی وعمل به تعهدات خود در برابر این توافق  گفت: این یک توافق دوطرفه بوده و انتظار می‌رود طرف های دیگر به‌خصوص اروپا نیز به تعهداتی که پذیرفته عمل کند.

وی با اشاره به جایگاه ایتالیا به عنوان شریک اول تجاری ایران در اروپا در سالهای اخیر، استفاده از فرصت ها  و رفع موانع جهت توسعه روابط در راستای منافع دوکشور را مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به تحولات اخیر درمنطقه گفت وگوی بین دو کشور را در خصوص این تحولات ضروری دانست و برآمادگی ایران برای رایزنی با ایتالیا تاکید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =