۲ متصرف اراضی ملی در آستارا دستگیر شدند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی ۱۱ هزار و ۲۶۳ متر مربع اراضی ملی در این شهرستان و دستگیری ۲ نفر در این رابطه خبر داد.

نسرین غزنوی روز شنبه گفت: متخلفان در روستای شونده چولا بخش مرکزی اراضی ملی را تصرف کرده بودند و روز گذشته با پیگیری حقوقی، به آزادی اراضی و دستگیری و معرفی متهمان به دادگاه اقدام شد.

وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آستارا طبق برنامه مدون و با برقراری گشت های منظم از اراضی ملی صیانت می کنند و در برخورد قانونی با متخلفان، جدی هستند.

وی افزود: کاشت ۳۵ هزار اصله نهال برای تقویت اراضی جنگلی آغاز شده و تا پایان هفته جاری تعدادی از این درختان در نظرمحله بخش لوندویل کاشته خواهد شد و در این راستا به مشارکت سازمان های مردم نهاد نیاز است.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و ۳۲ هزار هکتار آن را گونه‌های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و اراضی جلگه ای و جنگلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =