یک اتاق فکر، برای شهرداری تهران بحران سازی می کند

تهران- ایرنا- مشاور شهردار تهران در توئیتی اعلام کرد: یک اتاق فکر به صورت لحظه ای برای شهرداری بحران سازی می کند.

غلامحسین محمدی شامگاه جمعه توئیت کرد: عده ای در رسانه و سیاست با نزدیک شدن انتخابات از هر آب گل آلودی ماهی می گیرند و شرایط امروز کشور را ملعبه بازی های سیاسی کرده اند.

وی ادامه داد: اتاق فکری به صورت لحظه ای برای شهرداری با ابهام و دورغ و تمسک به بیلبورد، اتوبوس و حتی نام مقدس شهید بحران آفرینی می کنند.

رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران توئیت خود را خطاب به این افراد اینگونه پایان برد: برادران اتقوالله.

به گزارش ایرنا، یکی از رسانه ها امروز به نقل از پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر از فروشی شدن صندلی اتوبوس های پایتخت داده بود.

تکذیب ادعای فروش صندلی اتوبوس‌ها از زبان معاون شهردار 

در این رابطه معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران امشب با بیان اینکه بلیت اتوبوس یک ریال هم گران نمی‌شود، گفت: صندلی‌های اتوبوس‌رانی شهری متعلق به همه مردم است.

 محسن پورسیدآقایی با تکذیب خبر فروش صندلی اتوبوس‌ها گفت: هیچ طرحی برای افزایش هیچ‌گونه هزینه‌ای به شهروندانی که از اتوبوس استفاده می‌کنند نداریم و بلیت اتوبوس هم تا پایان امسال ریالی افزایش نخواهد یافت.

 وی با بیان اینکه توضیح نامناسب و شیطنت یک خبرگزاری در فضای ملتهب فعلی باعث بدفهمی از یک ایده استارت‌آپی شد، گفت: اصلا شهرداری قرار نیست چیزی را در خدمات موجود خود تغییر دهد بلکه یک شرکت خصوصی تقاضای راه‌اندازی یک سیستم اتوبوس‌رانی اینترنتی داده که می‌تواند بخشی از مینی‌بوس‌های نو و احتمالا سرویس‌های دربستی موجود را با استفاده از اپلیکیشن به ظرفیت موجود حمل‌ونقل عمومی اضافه کند.

معاون شهردار تهران افزود: این ایده شبیه کاری است که در تاکسیرانی اینترنتی انجام می‌شود با این تفاوت که اتوبوس دنبال مسافر نمی‌رود، بلکه در ایستگاه خاص آن‌ها را سوار می‌کند و تعداد مسافر هم حداکثر باید به تعداد صندلی‌های اتوبوس یا مینی‌بوس باشد.

وی با بیان اینکه بار دیگر تاکید می‌کنم که کسی بیخود نگرانی درست نکند، خاطرنشان کرد: اتوبوس‌رانی چه خصوصی و چه بی‌آرتی حق ندارد یک ریال به قیمت بلیتش اضافه کند.  

پورسیدآقایی تاکید کرد: خطوط موجود اتوبوس‌رانی و صندلی‌ها هم متعلق به همه مردم است و هیچ‌کس حق ندارد چه با پول و چه بدون پول، صندلی اتوبوس‌های فعلی را رزرو یا اختصاصی کند.

واکنش اعضای شورا: صندلی اتوبوس های پایتخت فروشی نیست

در این راستا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز اعلام کرد: هیچ مجوزی برای فروش صندلی اتوبوس های پایتخت از سوی شورا صادر نشده است.

محمد علیخانی شامگاه جمعه در کانال تلگرامی خود در خصوص خبری به نقل از مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران در یکی از رسانه ها مبنی بر فروش صندلی اتوبوس های پایتخت نوشت: از زمان انتشار این خبر تماس ها و پیام های زیادی از سوی مردم داشته ام که نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: بدینوسیله اعلام می کنم چنین موضوعی در هیچ یک از جلسات کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش مطرح  و هیچ مجوزی هم از سوی شورای شهر برای آن صادر نشده است.  

علیخانی خاطرنشان کرد: به مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر می دهم قبل از طرح چنین مسایلی در رسانه ها، کمی فکر کنند.

همچنین الهام فخاری و مجید فراهانی ۲ عضو دیگر شورای شهر تهران در توئیت های جداگانه مخالفت خود را با طرح صندلی فروشی اتوبوس اعلام کردند.

استاندار تهران هم در توئیتی تصمیم اتوبوسرانی را مغایر با عدالت دانست و درخصوص خبر منتشره واکنش نشان داد و گفت: این اقدام غیرقانونی است.

انوشیروان محسنی بندپی نوشت: هرگونه طرح صندلی فروشی از سوی سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران بدون هماهنگی با فرمانداری؛ شورای شهر و هیات تطبیق مصوبات غیرقانونی بوده و با متخلفین در هر جایگاهی بشدت برخورد می شود.

 شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس در پایتخت غلط است

این کش و قوس ها سبب شد تا شهردار تهران در رشته توئیتی به خبر فروش صندلی اتوبوس در پایتخت واکنش نشان دهد و اعلام کرد: این خبر غلط است و موضوعیت ندارد.

پیروز حناچی شامگاه جمعه توئیت کرد: خبر و بحث جانبی مطرح شده درباره فروش صندلی های اتوبوس غلط است و موضوعیت ندارد.

وی ادامه داد: طی تماسی با معاون حمل و نقل اکیدا به وی دستور دادم از اجرای هر طرحی که موجب نگرانی شهروندان شود، خودداری کنند.

حناچی اضافه کرد: در شرایط فعلی معیشت مردم، شهرداری تهران همه توان خود را مصروف تسهیل دسترسی ارزان و حداکثری مردم به حمل و نقل عمومی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha