ثبت نام ۸۴ داوطلب انتخابات مجلس در ایلام تا پایان روز ششم

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام و رییس ستاد انتخابات استان ایلام با بیان اینکه ۲۳ نفر در ششمین روز از ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی کردند، گفت: مجموع داوطلبان تا پایان روز ششم به ۸۴ نفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه جمعه اظهار داشت: از این میزان ۱۶ داوطلب در حوزه شمالی و هفت نفر نیز در حوزه جنوبی استان ثبت نام کرده اند.

وی مجموع ثبت نام کنندگان در پایان روز ششم را ۸۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این میزان ۵۷ نفر متعلق به حوزه شمالی استان و ۲۷ نفر نیز از حوزه انتخابیه جنوب استان در این دوره از رقابت‌ها ثبت نام کرده اند. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام جنسیت داوطلبان را ۷۹ نفر مرد و پنج نفر زن اعلام کرد.

استان ایلام دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم‌زاده عهده‌دار این مسوؤلیت هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه دارد.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از یکشنبه دهم آذرماه آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =