شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در آذربایجان‌غربی به ۳۵۱ نفر رسید

‌ارومیه – ایرنا – رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: طی ۶ روز گذشته ۳۵۱ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از این استان شده‌اند.

علی مصطفوی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد که نوعی رکورد در ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود، ۳۲۰ نفر مرد و ۳۱ نفر زن هستند.

وی از ثبت نام ۱۱۰ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در روز ششم فرایند نام‌نویسی در آذربایجان‌غربی خبر داد و اضافه کرد: از مجموع این افراد ۱۰۵ نفر مرد و پنج نفر زن هستند.

وی بیان کرد: ۳۳ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان روز ششم دارای سابقه ایثارگری و ۶ درصد سابقه نمایندگی مجلس بوده و ۳۲ درصد نیز سابقه ثبت‌نام در ادوار گذشته مجلس را دارند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی ادامه داد: در ششمین روز از ثبت‌نام، حوزه انتخابیه ارومیه با ۲۶ نفر بیشترین و میاندوآب با چهار نفر کمترین میزان ثبت‌نام‌شدگان را به خود اختصاص دادند.

مصطفوی گفت: در روز ششم ۲۳ نفر در حوزه نقده و اشنویه، ۱۱ نفر در ماکو، شوط، پلدشت و چالدران، ۱۱ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب، هشت نفر در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، هشت نفر در مهاباد، هفت نفر در سلماس، هفت نفر در حوزه پیرانشهر و سردشت و پنج نفر در حوزه بوکان ثبت‌نام کردند.

وی افزود: فردا /شنبه/ آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی همزمان با سراسر کشور است که پیش‌بینی می‌شود بیشترین میزان ثبت‌نامی را نظیر سال‌های گذشته در روز آخر شاهد باشیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می شود و مردم آذربایجان‌غربی ۱۲ نماینده را در این روز راهی مجلس می‌کنند.

ارومیه با سه نفر بیشترین نماینده از این استان را در مجلس دارد و دیگر حوزه های ۹ گانه هر کدام یک نماینده در بهارستان به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =