شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در هرمزگان به ۸۲ نفر رسید

بندرعباس- ایرنا- رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: با ثبت‌نام ۲۲ داوطلب تا پایان ششمین روز، تعداد داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان به ۸۲ نفر رسید.

سعید ناجی شامگاه جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این تعداد در سه حوزه مرکزی، غرب و شرق هرمزگان کردند که شامل ۲۰ داوطلب مرد و ۲ زن بودند.

وی مجموع ادامه داد: با ثبت‌نام این تعداد مجموع داوطلبان مرد به ۷۱ نفر و داوطلبان زن به ۱۱ نفر رسیده است.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان ادامه داد: از حوزه انتخابیه مرکز استان، ۱۰ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۸ نفر مرد  و ۲ نفر زن بودند.

ناجی گفت: از حوزه انتخابیه غرب ۹ نفر و از حوزه شرق نیز ۲ مفر ثبت‌نام کردند که در مجموع به ترتیب در حوزه مرکزی ۴۲ نفر، در حوزه غرب ۲۳ نفر و حوزه شرق ۱۷ نفر نیز نام‌نویسی کرده‌اند.

روز گذشته (پنجمین روز ثبت‌نام) نیز ۲۸ نفر شامل ۲۴ مرد و چهار زن در سه حوزه انتخابیه استان هرمزگان ثبت نام کردند که از این تعداد ۲ نفر از حوزه انتخابیه مرکزی (بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندخمیر، و بوموسی)، ۱۲ نفر در حوزه غرب (بندرلنگه، بستک و پارسیان) و چهار نفر در حوزه شرق (شهرستان‌های میناب، رودان، سیریک، جاسک) ثبت‌نام کردند.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در سه مرکز حوزه انتخابیه بندرعباس، میناب، بندرلنگه و ستاد انتخابات کشور از ۱۰ آذرماه آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.

استان هرمزگان دارای ۵ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی شامل سه نفر در شهرستان‌های بندرعباس، بندرخمیر، قشم، حاجی آباد و بوموسی و یک نفر در شرق استان در شهرستان‌های بشاگرد، رودان، سیریک، جاسک و میناب و یک نفر در غرب هرمزگان در شهرستان های بندرلنگه، بستک و پارسیان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =