۲۸۹ کرمانشاهی داوطلب انتخابات مجلس شدند

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد که تا پایان ششمین روز نام‌نویسی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۲۸۹ نفر در استان ثبت‌نام کردند.

بهرام سلیمانی جمعه شب در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: ششمین روز از نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۶ فرمانداری کرمانشاه، پاوه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین و سنقروکلیایی آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.
وی با اشاره به اینکه امروز ۴۹ نفر برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند، افزود: تاکنون ۲۸۹ نفر در ۶ مرکز موجود در استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۶۳ نفر مرد و ۲۶ نفر زن هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۱۴۷ نفر، حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباحانی ۳۶ نفر، حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین ۱۹ نفر، حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو ۳۰ نفر، حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و اسلام آبادغرب ۳۰ نفر و حوزه انتخابیه سنقر ۲۷ نفر برای برای نام نویسی اقدام کردند.
سلیمانی افزود: از مجموع ثبت نامی ها ۳۹ نفر دارای مدرک دکتری، ۱۶ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۱۲ نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی و مابقی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
وی با بیان اینکه ۳۲ درصد از داوطلبان ایثارگر هستند، یادآور شد: از میان داوطلبان ثبت نامی ۱۸ نفر سابقه نمایندگی مجلس، ۷۳ نفر نیز به عنوان داوطلب در ادوار مختلف انتخابات حضور داشته اند.
به گفته دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه، کارمندان دولت با ۸۹ مورد نام‌نویسی بیشترین قشر حاضر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.
زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه خواهد یافت.
فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.