پرواز تهران - بجنورد لغو شد

بجنورد- ایرنا- پرواز روز شنبه _فردا_ شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران - بجنورد و بالعکس به علت شرایط آب و هوایی لغو شد.

مدیر فرودگاه بجنورد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این در حالی است که فرود امروز _جمعه_ هواپیمایی ماهان نیز به علت بدی آب و هوا و کاهش دید خلبان در فرودگاه بجنورد میسر نشد و هواپیما بدون نشستن به تهران بازگشت.   

سیدمهدی رزاز گفت: در هفت ماه نخست امسال ۱۶ هزار و ۲۵۱ مسافر با ۲۵۰ پرواز بین بجنورد و تهران جا به جا شده اند.

وی با بیان اینکه پرواز ورودی و خروجی در هفت ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۶.۵ درصد افزایش یافته است، افزود: همچنین مسافران ورودی و خروجی نیز ۷۵ درصد و بار جا به جا شده هم ۵۶ درصد رشد یافته است.

به گزارش ایرنا، شرکت ایران ایر هم پروازهای خود را از مردادماه امسال در مسیر تهران - بجنورد برقرار کرد.

هم اکنون در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد از روز شنبه تا جمعه توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با سال پیش از آن به کمتر از نصف رسیده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =