رایزنی عراقچی با مدیرکل جدید آژانس در سایه حفظ برجام

وین - ایرنا - سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر جمعه پس از پایان چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک برجام، با رافائل گروسی مدیر کل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به وین، دو طرف در این ملاقات درباره روابط و همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کردند.

گروسی پس از درگذشت «یوکیا آمانو» مدیرکل پیشین آژانس، برای هدایت این نهاد انتخاب شد. او نخستین فرد از منطقه آمریکای جنوبی است که در این سمت ایفای نقش می‌کند.

مدیرکل آژانس اتمی درباره دیدگاه خود درباره رابطه با ایران به خبرنگاران گفت: در این زمینه من فرد جدیدی در این سازمان هستم. لذا باید باهم بنشینیم، شروع به صحبت کنیم و کارها را آغاز کنیم.

وی افزود: اجازه دهید گفت‌وخود با ایران را شروع کنم. فکر نمی‌کنم اینکه پیش از صحبت کردن با آن‌ها موضع خودم در قبال رویکردشانرا اعلام کنم، کار مناسبی باشد. منصفانه هم نیست.

گروسی می‌گوید که به صورت کلی در موضوع بازرسی‌ها از جمله درباره ایران، «سختگیر اما منصف» خواهد بود. او به رویترز گفته است که از بازرسی‌هایی که تیم آژانس تاکنون داشته‌اند، رضایت دارد.

وی با آنکه گفته است در ارتباطاتش فعال‌تر از یوکیا آمانو مدیرکل پیشین آژانس خواهد بود، تاکید کرد که در عین حال همچون او هیچ اظهارنظری درباره وضعیت توافق هسته‌ای برجام نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =