تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز با باخت پنج بر صفر به خانه رفت

شیراز-ایرنا- تیم زاگرس شیراز در هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر بانوان کشور به دلیل آنچه کمبود بازیکن اعلام شده است باخت پنج بر صفر را مقابل شهرداری بم تجربه کرد و با این باخت سنگین به خانه رفت.

در این دیدار که در روز جمعه  در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز برگزار شد تیم میزبان با هفت بازیکن بازی را آغاز کرد و تا دقیقه ۲۵ در حالی که ۲ بر صفر از حریفش عقب بود به دلیل مصدومیت یکی از بازیکنان و شش نفره شدن تیم نتوانست بازی را ادامه دهد از این رو ، داور این دیدار  را قطع کرد.

بر اساس قانون تیمی که نتواند هفت بازیکن تا پایان بازی در زمین داشته باشد، بازنده اعلام و سه گل هم اضافه برگل‌های دریافتی به تیم بازنده اضافه می شود از این رو تیم زاگرس پنج بر صفر بازنده شد.

تیم فوتبال بانوان فارس تنها تیم استان فارس است که با نام شرکت زاگرس به عنوان حامی مالی راهی رقابت‌های این فصل از لیگ برتر بانوان کشور شد اما در ادامه نیز با مشکلات مالی مواجه شده طوری که مسئولان باشگاه اعلام کردند نمی توانند تیمداری کنند.

به همین دلیل تیم زاگرس هفته هفتم این مسابقات یازدهم آذرماه از سفر به ایلام برای دیدار با تیم نفت و گاز این شهر خودداری کردند و این بازی سه بر صفر به سود تیم اعلام  ایلام شد.

از آنجا که بر اساس قانون مسابقات لیگ برتر  تیمی که نتواند در ۲ بازی حضور یابد از دور مسابقات حذف و یک رده سقوط خواهد کرد، نماینده فارس امروز جمعه با هفت بازیکن بازی کرد تا سهمیه فارس در لیگ برتر فعلا حفظ شود.

دبیرهیات فوتبال فارس : باشگاه زاگرس باید رسما  اعلام انصراف کند  

دبیر هیات فوتبال فارس در این باره  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: باشگاه زاگرس در صورتیکه نمی‌تواند به دلیل مشکلات مالی تیمداری کند باید کتبا به هیات فوتبال اعلام نماید تا تیم را به اشخاص دیگری که اعلام آمادگی کردند، واگذار کنیم.

کوروش امامی فر ادامه داد: دست اندرکاران این باشگاه فصل گذشته خودشان اعلام آمادگی کردند که می توانند تیمداری کنند از این رو تیم را به آنها واگذار کردیم و نتایج خوبی هم کسب کردند.

وی اضافه کرد: هفته گذشته نشستی با دست اندرکاران این تیم داشتیم اما آنها اعلام نکردند نمی خواهند تیمداری کنند با این وجود هیات فوتبال هرکاری که از دستش براید برای حفظ تنها سهمیه  فارس در لیگ برتر انجام می دهد و  دریغ نخواهد کرد.

هم اینک در جدول رده بندی لیگ برتر بانوان تیمهای شهرداری بم، آذرخش کردستان با ۲۴ امتیاز به ترتیب اول و دوم هستند و تیم پالایش گاز ایلام هم با ۱۸ امتیاز سوم است.

تیم زاگرس شیراز هم با ۶ امتیاز جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داده است.

در مسابقات فوتبال برتر بانوان کشو ر ۱۲ تیم شرکت دارند و به صورت دورهای با هم بازی خواهند کرد و در پایان هم ۲ تیم انتهای جدول راهی مسابقات دسته یک خواهند شد.

اخبار مرتبط