سید فرید موسوی: اولویت مجلس باید ارتقاء سرمایه اجتماعی باشد

تهران-ایرنا- نماینده مردم و داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس آینده باید تلفیقی از نیروهای جوان و باتجربه باشد،‌ گفت: با توجه به وضعیت و شرایطی که دولت و مجلس در کلان شاهد آن هستیم ارتقاء سرمایه اجتماعی باید در اولویت مجلس قرار بگیرد.

سید فرید موسوی که عصر جمعه برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات حضور یافته بود، اظهارداشت: در حوزه های مختلف خصوص اقتصادی نیاز به اصلاحات اساسی داریم. همه این اصلاحات شاید روی کاغذ مناسب است ولی ضعف در حوزه سرمایه اجتماعی باعث می‌شود که به نتیجه مطلوب دست پیدا نکنیم که بعضا برای کشور چالش ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: امیدواریم منتخبین مردم ارتقای سرمایه اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند که البته این هم به سادگی نیست و نیاز به برنامه همه جانبه و در ابعاد مختلف دارد.  اگر این اتفاق بیفتد هر اقدامی توسط مجلس و دولت در دستور کار قرار بگیرد قطعا به نتیجه می رسد و همه مردم از آن بهره مند می شوند و در غیر این صورت جز اتلاف منابع نتیجه دیگری نخواهد داشت.
نماینده مردم تهران درباره انتقاد به عملکرد مجلس دهم و ضعیف بودن آن هم گفت: این را مردم باید نظر دهند اما به این شدت که گفته می شود مجلس دهم ضعیف‌ترین است، درست نیست چرا که در مجلس دهم سه گروه سیاسی هم وزن داشتیم که هیچ کدام نمی‌توانست برنامه‌های اصلی خود را به نتیجه برساند بنابراین هیچ گروهی ازجامعه نمی دیدید که بتواند نتیجه ای از مطالبات خود بگیرد.
عضو فراکسیون امید افزود: در کشورهای دیگر هم وقتی چنین شرایطی وجود داشته، چنین وضعیتی را شاهد بودیم. مجلس دهم چون از این بعد نسبت به ۹ مجلس قبلی هیچ اکثریتی نداشت تقریبا منحصر به فرد بود و این وضعیت باعث شده چنین برداشتی شکل بگیرد.
موسوی ادامه داد: از طرف دیگر از همان ابتدای مجلس دهم برخی جریان‌هایی که نتوانسته بودند در مجلس حضور پیدا کنند و از مردم رای اعتماد بگیرند فصل همدلی را شروع نکردند و توپخانه ها را به طرف مجلس گرفتند و همانطور فضای انتخاباتی پیش می رفت و همه این‌ها دست به دست هم داد که باعث شود چنین برداشتی در جامعه نسبت به مجلس دهم شکل بگیرد.
وی درباره این که مستقل وارد انتخابات می شوید یا فهرست گروه‌ها قرار می‌گیرید، گفت: فعلا باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. البته با من صحبت شده است ولی قطعا مستقل نیستم.
نماینده تهران در مجلس دهم درباره ورود جوانان به مجلس یازدهم گفت: علیرغم این که در چهارسال گذشته همه موضع گیری‌ها و اکثریت کارهایم برای حوزه جوانان بود، این که مجلس، فقط مجلس جوان باشد را راهگشا نمی‌بینم.
موسوی اضافه کرد: مجلس جایی است که تلفیقی از نیروی جوان و تجربه باید کنار هم باشد. برای چابکی و نشاط و پیگیری کار لازم است از جوانان استفاده شود و برای تحقق ظرافت‌های نظارتی و خبرگی و راه شناختن توسط افراد با تجربه باید اتفاق بیفتد بنابراین باید در مجلس باید ترکیب این چنین داشته باشم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha