امام جمعه اردبیل : انتخابات صحنه تخریب، افترا و بهتان نشود

اردبیل - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل گفت: مقام معظم رهبری بارها در خصوص تخریب شخصیت افراد هشدار داده‌اند و انتخابات نباید صحنه تخریب، افترا و بهتان شود.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به شروع ثبت‌نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی گفت: با اتمام ثبت‌نام و معلوم شدن نامزدها، سیل تهمت، تخریب، افترا و بهتان شروع خواهد شد، و نامزدها و طرفداران آنها هوشیار باشند که دین فروشی نشود.

وی افزود: مردم  از حالا تا پایان انتخابات هر حرفی درباره هر کاندیدایی اعم از راست و چپ  و بی‌طرف شنیدند، اعتماد نکرده و نقل و باور نکنند.

او  با بیان‌ اینکه که از هیچ فرد خاصی حمایت نمی کند، اضافه کرد: ملت احتیاج به قیم ندارد،اگر کاندیدایی گفت فلانی  از من حمایت می‌کند، دروغ می‌گوید و دروغ در عدم صلاحیت کفایت می‌کند و  بنده در ایام نزدیک به انتخابات جهت کمک به انتخاب اصلح، فقط معیارهای اصلحیت را طبق هر دوره بیان خواهم کرد اما تطبیق بر عهده رای‌دهندگان است.

خطیب جمعه اردبیل همچنین با اشاه به موضوع لایحه منطاطق آزاد و عدم تایید آن در شورای نگهبان گفت: لایحه منطقه آزاد با نامه دولت حل نمی‌شود و احتیاج به مصوبه هیات دولت دارد و اگر مجلس این لایحه را به همراه مصوبه هیات دولت به شورای نگهبان ارسال می‌کرد، تصویب می‌شد.

آیت الله عاملی بیان کرد: شورای نگهبان غیر از رعایت قانون، نظر دیگری ندارد، با آنها صحبت شد،می‌گویند ما غیر از مصوبه هیات دولت چیزی نمی‌خواهیم. 

او اظهارداشت: در هر حال ما با همکاری مدیریت ارشد و نمایندگان استان در مجلس با تمام توان پیگیر موضوع هستیم و  اخذ مصوبه هیات دولت مشکلی ندارد چون لایحه، لایحه خود دولت است و بعد از آن با رای مجلس و ارسال دوباره به شورای نگهبان، موضوع حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای این امتیاز استان سال‌ها تلاش کرده‌ایم و به هیچ وجه از آن کوتاه نخواهیم آمد و شعار ما این است "منطقه آزاد، یا برای تمام استان‌های مرزی یا برای هیچکس" خلاف این، تبعیض  مصداق بارز بی‌عدالتی است.

عاملی افزود: من تعجب می‌کنم از رسانه‌هایی که همیشه در آستانه تصویب این لایحه هیاهو راه می‌اندازند و می‌گویند منطقه آزاد چنین و چنان است، اگر منطقه آزاد ایراد دارد پس چرا آنها برای تعطیلی مناطق آزاد موجود یک کلمه هم حرف نمی‌زنند و  همه باید بدانند کشور با تبعیض قابل اداره نیست و باورهای ملت را که سرمایه اصلی ماست می‌سوزاند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به مسایل عراق گفت: در غائله عراق اتفاقاتی افتاد که باعث شد ماهیت مسئله  کاملا باز شود و  آتش زدن قبر عثمان بن سعید اولین نایب خاص حضرت ولی عصر (عج) در عراق توسط آشوبگران، نشان می‌دهد معرکه‌گردانان عراق، وهابی‌ها و طرفداران خلیفه بغدادی و ابومصعب زرقاوی هستند و این عبرت بسیار بزرگی است که جنگ روانی در زمان معاصر چقدر پیشرفت کرده که دشمن به راحتی در صفوف یک ملت نفوذ می‌کند.

وی افزود: آتش زدن مقبره شهید سیدمحمد باقر حکیم در نجف نشان می‌دهد که بعثی‌ها و وهابی‌ها از اعتراض به حق مردم خوب استفاده کرده‌اند و خاندان مرحوم آیت‌الله سید محسن حکیم بیش از ۶۰ شهید در زمان صدام برای عزت عراق اهدا کرده است.

او  گفت: خدای متعال را هزاران هزار شکرگزار هستیم که ملت عراق دیروز با دستور مرجعیت غوغا کردند و تمام بساط آمریکا، اسرائیل و عربستان را بهم ریختند، از دیروز عزای بزرگ دولت‌های این سه کشور و سرویس‌های جاسوسی آنها شروع شده است. 

عاملی بیان‌کرد: حضور میلیونی ملت عراق در اجتماع دیروز به معنی شکست بزرگترین عملیات روانی شیطان بزرگ و اذناب او بود و حقا که این اجتماع، آینده عراق را تضمین و دشمنان عراق یکپارچه و مقاوم در برابر استکبار را مایوس می‌کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =