سیاست‌بازی و سیاست‌زدگی باید از دانشگاه‌ها برچیده شود

ارومیه – ایرنا – نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: سیاست‌بازی و سیاست‌زدگی باید از دانشگاه‌ها برچیده شود که این امر در بهبود وضعیت دانشگاه‌ها بسیار موثر است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: دانشجویان و دانشگاهیان باید با مدنظر قراردادن مطالبه‌های مقام معظم رهبری از این قشر، اصلاح اوضاع دانشگاه و جامعه را در دستور کار قرار دهند.

وی با تبریک فرارسیدن روز دانشجو اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مطالبه‌های مهمی از قشر دانشجو دارند که تولید علم و دانش از جمله مهمترین این موارد است که باید همه تلاش این قشر در این راستا صرف شود.

وی بیان کرد: تولید علم مبتنی بر نیاز جامعه از جمله مهمترین وظایف دانشگاه‌هاست که می‌تواند به توسعه کشور نیز بیشترین کمک را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر گرامیداشت روز دانشجو ادامه داد: دانشجویان باید در این روز استکبارستیزی خود را به نمایش بگذارند زیرا این روز با به میدان آمدن دانشجویان در مسیر مبارزه با آمریکا به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است.

وی با اشاره به ایام ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، افرادی که توان مدیریتی نداشته باشند، نباید در این عرصه حاضر شوند و تشویق چند نفر برای نام‌نویسی نیز نباید آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی شان مجلس را قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی در پیشبرد کشور یا بروز مشکلات در این مسیر اثرگذاری بسیار دارد و باید افرادی در آن حاضر شوند که این شان را به خوبی درک کرده و در راستای توسعه کشور برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی با انتقاد از حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و داوطلبان نمایندگی مجلس در مراسم ترحیم و دیدار با اهالی محله‌ها و روستاها به جای توجه به جایگاه مجلس افزود: نماینده باید ضمن شناخت قانون، نظارت بر آن را در دستور کار خود قرار دهد و با تعهد در این مسیر گام بردارد.

وی با تاکید بر اینکه حضور آگاهانه مردم در انتخابات می‌تواند گزینه های اصلح را راهی مجلس شورای اسلامی کند، اضافه کرد: مردم باید با هوشیاری انتخاب کرده و ضمن بررسی معیارهای نماینده اصلح، انطباق داوطلبان با این معیارها را مدنظر داشته باشند.

امام جمعه ارومیه همچنین بر حل مشکلات بخش کشاورزی استان به ویژه در خصوص کشت پاییزه تاکید کرد و ادامه داد: می توان در این مسیر از مراکز دانش بنیان و دانشگاه‌ها بهره برد.

به گزارش ایرنا، ۱۶ آذر سالروز شهادت تعدادی از دانشجویان که به سفر معاون رییس جمهوری آمریکا به ایران در سال ۱۳۳۲ اعتراض داشتند، بوده و در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز دانشجو نامگذاری شده است.

فردا /شنبه/ روز دانشجو در ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =