عارف: جوانان و نخبگان در انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند

تهران-ایرنا- رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته همیشه به تکلیفی که بر عهده‌ام بوده عمل کرده‌ام و در آینده هم همین‌گونه عمل خواهم کرد،گفت: از جوانان باانگیزه و نخبگان می‌خواهم در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون‌گذاری کشور ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری امیدنامه،‌ محمدرضا عارف نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک روز ۱۶ آذر در جمع فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هویت دانشگاه و دانشجو تحلیل و نقد امور به‌خصوص نقد حکومت و حاکمیت است، گفت: نقد حکومت و حاکمیت، به هیچ وجه براندازی نیست. بلکه حتی می‌تواند تقویت‌کننده حاکمیت باشد. جلوی اشتباهات را بگیرد و اگر دانشگاه نقد نکند و جنبش دانشجویی نقد را از خود دور کند، از هویت خودش دور می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجو و دانشگاه باید شجاعت نقد خود را داشته باشد، بر ضرورت آسیب شناسی فعالیت جنبش دانشجویی تاکید کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید مدافع آزادی‌ اندیشه، آزادی‌بیان و آزادی‌اجتماعات که لازمه داشتن یک نظام مردم‌سالار است باشد. جنبش دانشجویی باید خود را در درون نظام تعریف کند اما در درون نظام‌بودن به معنی ساختن و سازش‌کردن با هر روا و ناروایی که به نام نظام انجام می‌شود، نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: ۱۶  آذر از جهتی دیگر پیشگامی و پیشتازی دانشگاه و جریانات سرنوشت‌ساز ملت ایران و تاریخ مبارزات آن را نشان می‌دهد. دانشگاه همواره در طول تاریخ تعهد خود را نسبت به ارزش‌هایی که ملت به آن پایبند است و مصالحی که ملت باید داشته باشد، نشان داده است.

مدیران دانشگاه‌ها از بی انگیزگی حاکم در تشکل‌های دانشجویی استقبال می‌کنند

وی با اظهار نگرانی از وضعیت سکون و سکوت دانشگاه در مواجه با تحولات کشور این سکوت را نگران کننده  توصیف کرد و گفت: دانشگاهای کشور بویژه دانشگاه آزاد اسلامی که باید مظهر آزادی و تلاش و بحث و اندیشه‌ورزی و خردورزی باشد، امروز با تنگناهای زیادی روبه‌رو هستند. از طرفی بی‌انگیزگی در بدنه جنبش دانشجویی احساس می شود و از طرفی با کمال تاسف مدیران دانشگاه‌ها نیز از بی انگیزگی حاکم بر تشکل‌های دانشجویی استقبال می‌کنند.

عارف با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی از بنیانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی، به پیشینه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: وقتی به تاریخ انجمن‌های اسلامی دانشجویان نگاه می‌کنیم و نام‌های بزرگی همچون آیت الله طالقانی، مهندس بازرگان و دکتر یدالله سحابی را می‌بینیم باید به خودتان ببالید که پشت نام انجمن اسلامی دانشجویان این افراد بزرگ و شریف قرار دارند ِآیا این تشکل باسابقه دانشجویی در حد و اندازه این مردان خداجو فعالیت کرده است؟ و آیا نسل فعلی انجمن های اسلامی دانشجویان میراث‌دار خوبی بوده اند؟

وی در همین زمینه و با خطاب به فعالان دانشجویی گفت: برای اینکه امانتی که به دست شما رسیده به خوبی حفظ شود باید حضوری فعال داشته باشید و تلاش کنید تحت تاثیر فضای موجود راهبرد شما آسیب ببیند.

رئیس فراکسیون امید بهترین محل برای کادر سازی را تشکل‌های دانشجویی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در مقطع فعلی کادرسازی به شدت آسیب دیده است و به همین دلیل با کنار رفتن نسل اولی‌ها از صحنه مدیریت کشور باید شاهد مدیران جوانی باشیم که در درجه اول در تشکل‌ها و نهادهای مدنی فعالیت داشته و تجربه اندوخته باشند.

وی با تاکید بر اینکه قهر و کنار کشیدن در قاموس فعالان دانشجویی نیست بر ضرورت مطالبه گری جنبش دانشجویی از مجلس و دولت تاکید کرد.

با تخریب رقیب قدمان بلند نمی شود

عارف با بیان اینکه همه ما بخصوص اصلاح طلبان مدیون مردم هستیم، تاکید کرد: باور ما این است که با تخریب رقیب قدمان بلند نمی‌شود و هیچ‌گاه در صدد تخریب رقیب نبوده‌ایم هر چند برخی رقبا تلاش کرده و می‌کنند با تخریب اصلاح طلبان، خودشان را سرآمد جلوه دهد که البته موفق نشده اند.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته همیشه به تکلیفی که بر عهده ام بوده عمل کرده ام و در آینده هم همینگونه عمل خواهم کرد از جوانان باانگیزه ونخبگان خواست در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون گذاری کشور ثبت نام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =