۱۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83583042
۰ نفر

برچسب‌ها

مراتع شمال سیدنی طعمه حریق شد

تهران- ایرنا- مقامات استرالیایی روز جمعه اعلام کردند که چندین آتش سوزی وسیع در مراتع شمالی سیدنی رخ داده است و در حال حاضر آتش نشانان قادر به کنترل این آتش سوزی مهیب نیستند.

به گزارش روزنامه گاردین، "راب لاجرز" معاون کمیسر خدمات آتش نشانی "نیو ساوت ولز" در کنفرانس خبری گفت: آتش سوزی بزرگ در مراتع رخ داده است که در حال حاضر هیچ نیرویی قادر به کنترل آن نیست و احتمال میرود که آتش سوزی در صورت عدم کنترل به مراتع بیشتری گسترش یابد.  

به گفته لاجرز، احتمالاً بیش از هشت آتش سوزی وجود دارد که با هم ادغام شده‌اند تا آنچه را به عنوان" آتش سوزی بزرگ" در منطقه‌ای از جنگل پارک ملی لقب داده اند، تشکیل دهند.

با گذشت تنها چند ساعت از آغاز آتش سوزی در بزرگترین شهر استرالیا ۳۰۰ هزار هکتار از مراتع دچار حریق شده‌اند.

راجرز به شبکه ای بی سی گفت: گرما و دود آتش سوزی بسیار بالا است و آتش نشانان نمی توانند بسیار به محل نزدیک شوند.

معاون کمیسر خدمات آتش نشانی "نیو ساوت ولز" افزود: از آنجا که ما نمی توانیم در حال حاضر آتش سوزی را کنترل کنیم ماموریت کنونی تنها محافظت از مردم و تخلیه منطقه است.

آتش سوزی در استرالیا رایج است اما دانشمندان می گویند تغییر شرایط آب و هوایی و خشکسالی های سال جاری شرایط آتش سوزی در مراتع را بسیار محتمل تر کرده است.

استرالیا سال پیش داغ ترین تابستان از زمان شروع ثبت رکوردها را تجربه کرده بود.

مقام‌ها تایید کرده اند که ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ به ترتیب سومین و چهارمین سال‌های داغ از زمان ثبت رکوردها بودند.

دولت استرالیا در گزارش ۲۰۱۸ وضعیت اقلیمی" گفت که تغییرات اقلیمی به افزایش موج های شدید گرما و همچنین افزایش شدت سایر فاجعه های طبیعی مثل خشکسالی منجر شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha