۱۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83583023
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ آذر روز سلطه اراده‎ها بر استعمار است

خرم آباد – ایرنا – نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ۱۶ آذر روز دانشجو، روز سلطه همه اراده‎ها علیه استعمار و استکبار است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه خرم آباد افزود: چهار ماه پس از کودتای ننگین ۱۳۳۲ نیلسون معاون ریس جمهوری امریکا به ایران امد که همین امر منجر به اعتراض دانشجویان شد و سه نفر از آنها در روز  ۱۶ آذر توسط عوامل رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند.

وی اظهار داشت:‌ امروز نیز باید همچنان باید تمامی اراده ها علیه شیطان بزرگ  و برای شکست استعمار بکار گرفته شود.

وی با اشاره هجرت فاطمه معصومه (س) به قم ادامه داد: هجرت ها همیشه موثر و مفید بوده و پیامدهای فرهنگی داشته که  سفر این بانوی بزرگ به قم ،تشکیلاتی از جهت فرهنگی و دینی و حوزه علمیه ایجاد کرد.

خطیب جمعه خرم آباد گفت: دهها موسسه علمی نیز در کنار حوزه علمیه تشکیل شده که همه در نشر و گسترش علوم اسلامی موثر هستند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به دیدار با رهبر معظم انقلاب افزود: رهبری فرمودند  خرم آباد مرکز لرستان یک مرکز تدین و انقلابی گری است که چهره های فرهیخته خوبی دارد و مردم  آن علاقه خاصی به سادات دارند.

وی تدین و حضور در مسایل انقلاب را از دیگر نکات سخنان رهبری در خصوص مردم لرستان برشمرد و ادامه داد: در این دیدار گزارش کوتاهی از لرستان به رهبر انقلاب ارایه شد و رهبری نیز رهنمودهایی داشتند که باید با حضور استاندار، مدیران کل و همکاری همه فرهیختگان حوزه و دانشگاه پیگیری کنیم چراکه افق روشنی برای من ترسیم کردند.

وی ادامه داد: با رهنمودهای رهبری، همت و همکاری، وحدت و یاری جوانان مومن و انقلابی خواهیم توانست آینده بهتری برای لرستان رقم بزنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =