محل برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام تغییر کرد

وین - ایرنا - محل برگزاری چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار بود ساعت ۱۱ صبح امروز(جمعه) به وقت محلی در هتل کوبورگ وین برگزار شود، به ساختمان نمایندگی اتحادیه اروپا منتقل شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، یک منبع نزدیک به هیات مذاکره کننده ایران به خبرنگاران گفت: با توجه به اعطای مجوز به گروهی از هواداران گروهک های تجزیه طلب و ضدانقلاب به منظور تجمع در برابر هتل کوبورگ و احتمال ایجاد اخلال و مزاحمت در روند برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام، هیات ایرانی در اعتراض به این امر، تهدید به ترک محل مذاکرات و عدم شرکت در نشست کمیسیون مشترک کرد که نهایتا با پادرمیانی اتحادیه اروپایی به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک، محل برگزاری این نشست تغییر یافت.

پس از تغییر محل نشست از هتل کوبورگ به ساختمان نمایندگی اتحادیه اروپا در وین، نیروهای پلیس برای تامین امنیت این محل برای انجام نشست یاد شده مستقر شدند.

این نشست قرار است با حدود یک ساعت تاخیر، ساعت 12 به وقت محلی در ساختمان اتحادیه اروپا در وین برگزار شود.

پیش از این بطور معمول، نشست های کمیسیون مشترک برجام در هتل کوبورگ انجام می شد.

امروز (جمعه) ۱۵ آذر ماه و درست در نیمه راه گام چهارم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران، چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، خانم هلگا اشمید  دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگانی از روسیه، چین، آلمان، فرانسه و انگلیس برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =