محمود صادقی: به صورت انفرادی در رقابت انتخاباتی حضور نخواهم یافت

تهران-ایرنا- عضو فراکسیون امید و داوطلب نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مرا در لیست قرار دهند، همراه با اصلاح‌طلبان هستم و اگر در لیست قرار نگیرم کنار می‌کشم و به صورت انفرادی در مجلس حضور نخواهم یافت.

«محمود صادقی» که امروز جمعه برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرده بود، درباره اینکه‌ آیا در جلسه فراکسیون امید بحث عدم حضور عارف در این دوره از انتخابات مطرح شده است یا نه اظهارداشت: من در جلسه نبوده ام خواستم از دوستان موضوع را بپرسم که هنوز جویا نشده ام.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درپاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم حضور عارف شانس سرلیستی را دارید، گفت من هنوز خبر ندارم که ایشان می‌آیند یا نه.
وی در پاسخ به سوال ایرنا درباره احراز صلاحیت خود در شورای نگهبان گفت: بنده علم غیب ندارم و پیشگویی نمی‌شود کرد. اما حداقل در مورد خودم می‌توانم بگویم که می‌توانم صلاحیت نمایندگی مردم را داشته باشم.

اگر در لیست نباشم کنار می‌کشم

صادقی در پاسخ به سوال دیگر ایرنا که ‌آیا ازهمان فهرست امید در انتخابات شرکت می کند و اگر در فهرست نباشد چه خواهد کرد گفت: طبعا اگر مرا در لیست قرار دهند، همراه با اصلاح‌طلبان هستم و اگر در لیست قرار نگیرم کنار می کشم و به صورت انفرادی در مجلس حضور نخواهم یافت.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین درباره پرونده های مطروحه خود در دادگاه گفت: من محکومیتی ندارم که بخواهم رد صلاحیت شوم و محکومیتی که مانعی برای حضور من درمجلس باشد، ندارم.

صادقی همچنین درباره جوانگرایی و بیانیه گام دوم رهبری گفت: ما در همه امور نظام به جوانگرایی نیاز داریم. در همه ارکان نظام بویژه مجلس که نماینده مردم هستند، تغییر نسلی لازم است و امیدوارم میانگین سنی مجلس میانگین جوانتری باشد.

 تلاش برای ارتقای جایگاه مجلس از اولویت‌های مجلس یازدهم است

نماینده مردم تهران درباره اولویت‌های مجلس یازدهم گفت: اکنون چیزی که به چالش تبدیل شده بحث کارآمدی مجلس است که بخشی از آن کارآمدی اشخاص و بخشی هم که مهم‌تر ازآن است کارآمدی نظام پارلمانی است. مردم بویژه در  تصمیم اخیر مشاهده کردند مجلس به نوعی از جایگاه خود کنار زده شد به نظرم یکی از اولوی‌ت‌های مجلس یازدهم باید تلاش برای ارتقای کارآمدی جایگاه مجلس باشد.

 صادقی در واکنش به حضور پررنگ وزرای دولت نهم و دهم و حضور کم رنگ فعالان سیاسی اصلاح طلب درفرایند ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: دو روز دیگر برای ثبت نام فرصت باقی است و الان نمی شود قضاوت کرد اما شخصا من خودم برای حضور بسیار مردد بودم. چون بویژه در حوادث اخیر احساس کردم که مجلس نتوانست پاسخ مناسبی به انتظارات مردم بدهد.
 عضوفراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولیت خون کشته شده‌های اخیر بسیار سنگین است و من بعنوان فردی که جزو نظام هستم، دلم می‌لرزد از اینکه چه کسی می‌خواهد پاسخ این‌ها را بدهد. از تردید اصلی من همین بود.
عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد در این دوره از ناآرامی‌ها طبقات حاشیه نشین و محروم بیشتر تحت تاثیر قرار گرفتند و مسئولان ذیربط هم تاکنون‌ آماری از کشته شده‌ها و مجروحین ارائه نکردند.

 وی درباره استعفای خود هم گفت: استعفای خود را نوشتم و امضا هم کردم و همان روز می‌خواستم تقدیم مجلس کنم در سیستم اتوماسیون مجلس هم ارسال شد، اما بعد از اطلاع دوستان و تشکیلات خودمان دبیر کل حزب تماس گرفتند و متنی را منتشر کردند که نباید این فرصت را از دست بدهیم و حتی تعداد زیادی از مردم هم به من پیام دادند که کنار نکشم و این کنار کشیدن ناگهانی اخلاقی نیست.
ادامه دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =