۱۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83582983
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام روس: قرارداد جدید فروش اس-۴۰۰ با ترکیه در سال آینده امضا خواهد شد

مسکو – ایرنا- رئیس سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه از احتمال امضای قرارداد فروش سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه خبر داد.

«دمیتری شوگایف» روز جمعه به خبرگزاری اینترفاکس گفت: به احتمال زیاد درسال آینده برای فروش محموله جدید تسلیحات پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه با این کشور قرارداد امضا می‌کنیم و بطور هدفمند در مورد این مساله کار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نکته اصلی است که دو طرف عزم برای ادامه همکاری در این عرصه دارند.
مدیرکل شرکت تسلیحاتی روس آبارون اکسپورت روسیه نیز به تازگی از برنامه امضای قرارداد جدید با ترکیه برای صادرات محموله جدید تسلیحات پدافند موشکی اس-۴۰۰ به این کشور خبر داده بود.
«الکساندر میخییف» روز پنجم آذر ماه به ریانووستی گفت که قرار است قرارداد برای تحویل محموله جدید اس۴۰۰ به ترکیه در سال ۲۰۲۰ امضا شود.
روسیه تابستان گذشته تسلیحات پدافند موشکی اس۴۰۰ برای چهار گردان موشکی مطابق قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار را به ترکیه تحویل داد.
در آن قرارداد امکان تحویل تسلیحات اس۴۰۰ برای یک هنگ موشکی نیز پیش‌بینی شده است.
مدیر شرکت دولتی روس آبارون اکسپورت گفت که طرف روسی امیدوار است که در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ اسناد برای تحویل محموله جدید اس۴۰۰ به ترکیه امضا شود.
میخییف تصریح کرد که همکاریهای فنی-نظامی روسیه و ترکیه به فروش اس-۴۰۰ به این کشور محدود نمی‌شود و برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده شده است.
مجموعه‌های پدافند موشکی اس۴۰۰ یا تریومف (در طبقه بندی ناتو اس. ای -۲۱) پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است که هواپیماها را تا برد ۴۰۰ کیلومتری هدف قرار می‌دهد و موشک‌های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری دارد.
تحویل مجموعه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه با مخالفت شدید آمریکا روبرو شد و واشنگتن فشارهای گسترده‌ای را برای انصراف آنکارا از خرید این تسلیحات از مسکو بکار بست.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =