۱۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 83582932
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر بر تحقق مسوولیت پذیری داوطلبان مجلس شورای اسلامی در مقابل مردم، حل مشکلات کشور، تامین زیرساخت‌های لازم در دانشگاه‌ها، ضرورت کسب علم و تولید دانش، تعیین تکلیف سهمیه بنزین شناورهای صیادی و سرویس‌های مدارس و کنترل بازار و مقابله با گرانی کاذب در بازار تاکید کردند.

بوشهر

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید در برابر خدا، خون شهدا و مردم احساس مسوولیت کنند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در درس خارج از فقه در خصوص کسانی که برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی اقدام به ثبت‌نام می‌کنند افزود: هر مسوولیت و پستی یک سری تعهد و نکات مسوولیتی ویژه‌ای برای فرد به وجود می‌آورد.

وی بیان کرد: اشخاصی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند برای خود باری از مسوولیت به‌و جود می‌آورند و کار بسیار سخت و سنگینی است.

صفایی بوشهری اضافه کرد: کسانی که شایستگی دارند و می‌‍توانند زیر بار مسوولیت بروند و جواب‌گوی خدا، خون شهدا و انسان‌ها هستند می‌توانند به‌عنوان داوطلب ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی خود را باید هزینه نظام و ملت کنند نه اینکه ملت و نظام را هزینه خود کنند.

صفایی بوشهری با اشاره به 16 آذر روز دانشجو افزود: بصیرت، جدیت در تحصیل، پیمودن راه خودکفایی علمی، تولید علم، مرجعیت علمی، استکبارستیزی، ولایتمداری و مردم‌داری براساس آموزه‌های رهبر معظم انقلاب باید مورد توجه دانشجویان قرار گیرد و در مقابل مسوولان به زیرساخت‌های توسعه آموزش عالی توجه کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها به فرهنگ دینی، بصیرت الهی و سیاسی، تعمیق علم و تولید دانش بنیان توجه کنند و به خواسته دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی احترام بگذارند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن گفت: مسوولان از ایجاد گرانی کاذب در بازار پیشگیری کنند.

وی یادآور شد: هنوز برای برخی از صنف‌ها از جمله قایق‌های صیادی و سرویس‌های مدرسه سهمیه سوخت مشخص نشده است که برنامه‌ریزان باید نسبت به تعیین سهمیه مشخص برای این مشاغل اقدام کنند.

  امام جمعه بوشهر گفت: مسوولان با رای ملت پست گرفتند پس باید خادم مردم باشند و با توجه به مطالبات آنان زمینه آرامش و آسایش آنان را فراهم کنند.

 وی با تاکید بر برقراری عدالت در جامعه اظهار کرد: از دستگاه قضا تقاضا می‌شود با هر نوع فساد، با هر شخص، هر مقدار و هر حجمی از فساد مبارزه کند و مردم در این مسیر از آنان حمایت می‌کنند.

برازجان 

امام جمعه برازجان گفت: رسالت دانشجویان در نظام مقدس جمهوری اسلامی تحصیل علم برای فهم و درک حقایق عالم هستی، رسیدن به جایگاه خودباوری و خوداتکایی، به دست آوردن تخصص همراه

با تعهد، تهذیب، تقویت روحیه ظلم ستیزی، استکبارستیزی و توجه جدی به مسئولیت‌های انقلابی خود در قبال جامعه است.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با اشاره به 19 آذر روز جهانی حقوق بشر اضافه کرد: مبنای حقوق بشر سازمان ملل، سازمان محوری نه خدا محوری است.

وی بیان کرد: امروز در سایه همین حقوق بشر غربی، مسلمانان به‌صورت مستمر از سوی عوامل استکبار و تکفیری‌ها مورد حمایت غرب قتل عام می‌شوند.

مصلح قانون‌گذاری، تحقیق و تفحصص در تمام امور کشور، رای اعتماد به کابینه دولت، استیضاح وزیران و رئیس جمهوری و پاسخگویی به شکایت‌های مردم را از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات مسکن مهر گفت: با وجود پیگیری‌های پی‌درپی از سوی متقاضیان و صاحبان مسکن مهر و طرح آن در خطبه‌های نماز جمعه اما همچنان مشکلات آنان حل نشده باقی مانده است و هیچ کسی خود را پاسخگوی مشکلات آن نمی‌داند.

مصلح اضافه کرد: از دستگاه‌های نظارتی بویژه قوه قضائیه و سازمان بازرسی تقاضای ورود در این امر را داریم.

دیر

امام جمعه دیر گفت: 16 آذر روز فریاد علیه آمریکاست و دانشجویان با هوشیاری و بیداری نباید تحت تاثیر غرب‌زدگان و وابستگان به دشمنان اسلام قرار گیرند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه دیر افزود: دشمن درتلاش است همزمان با 16 آذر موجب ایجاد اغتشاش در کشور است که باید دانشجویان و مردم با هوشیاری و بصیرت توطئه‌های آنان را نقش برآب کنند.

وی با اشاره برگزاری یادواره سرداران و 117 شهید و 14 شهید گمنام شهرستان دیر افزود: یادواره شهیدان با تلاش و برنامه ریزی سپاه سید الشهدا این شهرستان و با حضور پرشور و گسترده مردم و اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب با هدف انتقال روحیه شهادت طلبی به  نسل جوان انجام شده است.

حسینی با اشاره به تشکیل شورای انقلاب فرهنگی گفت:  شورای عالی انقلاب فرهنگی جایگاه والایی در کشور دارد و باید در راستای مطالبات رهبری گام بردارد.

وی در رابطه با سوخت صیادان شهرستان دیر افزود: هنوز سهمیه سوخت صیادان بعد از سه هفته به آنان تعلق نگرفته است و این امر باعث بروز مشکلات معیشتی سنگینی برای فعالان این بخش شده است

امام جمعه دیر گفت: صیادان نیز مانند مابقی قشرهای جامعه زندگی و قسط دارند و مسوولان باید برای برطرف کردن مشکلات این گروه از جامعه هرچه سریعتر تدبیر کنند.

حسینی افزود: بارش تگرگ موجب بروز خسارت سنگینی به کشاورزان شهرستان دیر شده است با توجه به هزینه‌های سنگین مسوولان به جای مطالبه قسط‌ها به دنبال راهکاری برای امهال تسهیلات بانکی، پرداخت تسهیلات جدید با سود کم و دادن بذر به کشاورزان باشند.

گناوه

گناوه – ایرنا – امام جمعه گناوه گفت: مردم چندین روستای این شهرستان از جمله مال قاید، مال خلیفه و سربست که به شهر گناوه متصل هستند، از در اختیار گرفتن زمین‌های آنان توسط سازمان راه و شهرسازی گله‌مند هستند.

حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر گناوه افزود: صاحبان این زمین‌ها دارای سند از آبا و اجداد خود هستند و به بهانه‌های مختلف نباید از آنان گرفته شود.

وی اظهارکرد: اگر سازمان راه و شهرسازی بر روی این زمین‌ها سند گرفته است، صاحبان این زمین‌ها نیز سند دارند و این امر قابل قبول نیست و منابع طبیعی نیز نباید  زمین‌هایی که سند دارند را بگیرد و در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد.

رکنی حسینی اظهار کرد: مشکل پیش آمده مردم این روستاها  را در نشستی با رئیس سازمان ملی زمین و مسکن و مسئولان استانی مطرح و آنان قول همکاری دادند که امید می‌رود عمل شود.

امام جمعه گناوه با اشاره به اعتراض‌های اخیر افزود: اعتراض‌های اخیر که دشمن و معاندان مدت‌ها برای آن برنامه‌ریزی کرده بودند تا آسیب جدی به مملکت وارد کنند با درایت رهبرمعظم انقلاب و حضور بصیرانه مردم و نیروهای نظامی و انتظامی  خنثی شد.

وی بیان کرد: دشمن  قصد داشت در جریان اعتراض‌ مردم به اصلاح قیمت بنزین نهایت استفاده را ببرد و با هدف قرار دادن بنادر راهبردی کشور از ورود کالاها جلوگیری و مردم را تحریک و ناامنی ایجاد  کند که به هدف‌های شوم خود نرسید و شکست خورد.

رکنی حسینی با بیان اینکه کشور به وحدت و همدلی نیاز دارد، گفت: دولت و همه مسئولان وظیفه دارند در حل  مشکلات مردم تلاش مضاعف کنند و از مسئولان انتظار می‌رود با نظارت بر بازار از گرانی کالاهای مصرفی خودداری کنند.

امام جمعه گناوه به فتنه‌های دشمن در کشور عراق اشاره کرد و گفت: اولین حرکت فتنه‌گرانه تقسیم و تجزیه آن کشور بود که شکست خوردند.

وی ادامه داد: دومین حرکت دشمن مربوط به حضور گروه تروریستی داعش در این کشور بود که در این مرحله نیز با رهنمودهای مرجعیت و ورود مستشاری ایران و حشدالشعبی این توطئه نقش بر آب شد.

وی افزود: قداست شکنی در نمادهای دینی و خشونت علیه اعتقادات دینی و مذهبی در استان‌های شیعه‌نشین  از دیگر ترفند دشمن در عراق  است که با هوشیاری مردم شکست خواهند خورد.

اهرم

بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت اهرم به مناسبت 16 آذر گفت: دانشجویان باید با تمام قوا در زمینه علمی جهاد کنند زیرا آینده مملکت به دست آنان رقم می‌خورد.

حجت‌الاسلام ابوالحسن اسلام‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اهرم افزود: دانشجویان در حال انجام کار بزرگ علمی برای آینده کشور هستند و باید قدر جوانی خود را بدانند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری یادواره سرداران و 200 شهید تنگستان اظهار کرد: شهدا نیازی به برگزاری یادواره‌ها ندارند و این ما هستیم که به آنان نیاز داریم.

امام جمعه اهرم بیان کرد: شهدا چراغ زندگی و مصباح هدایت ما هستند زیرا الگوی آنان سید الشهداست.

وی افزود: امروز همه ما به دعای پدران و مادران شهدا نیاز داریم لذا لحظه به لحظه زندگی ما باید تجلیل از شهدا وزنده نگه داشتن یاد، خاطره و فرهنگ اصیل بندگی آنها در برابرخدای متعال در جامعهباشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =