استیلی: تیم امید تنها با همکاری باشگاه‌ها موفق خواهد بود

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: این تیم برای موفقیت در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک تنها با همکاری باشگاه‌ها موفق خواهد بود و به این تعامل برای انجام برنامه‌های آماده‌سازی نیاز داریم.

«حمید استیلی» سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران که به منظور بررسی شرایط کشور میزبان مسابقه‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا راهی تایلند شده از امکانات تمرینی و اقامتی شهر سونگلا بازدید کرد.

وی در این خصوص اظهار داشت:خوشبختانه سفر بسیار خوب و ضروری با همکاری فدراسیون فوتبال به کشور تایلند انجام شد که ابتدا در بانکوک با مسوولین فدراسیون این کشور همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کردیم. پس از آن هم به شهر سونگلا محل برگزاری دیدارهای گروه سوم آمدیم. از زمین تمرینی، ورزشگاه و هتل محل اقامت تیم بازدید کردیم و هماهنگی لازم در خصوص سفر تیم امید به تایلند انجام شد.

سرمربی تیم امید افزود: حضور «میرشاد ماجدی» که به زبان تایلندی تسلط دارد و همچنین این کشور را به خوبی می شناسد برای ما اهمیت بسیار زیادی داشت. خوشبختانه توانستیم به بهترین شکل ممکن در خصوص هتل، تامین غذای ایرانی مناسب و استفاده از آشپزخانه هتل، هماهنگی برنامه‌های تمرینی و سایر موضوعات با طرف تایلندی مذاکره کنیم و فکر می‌کنم از این نظر همه چیز با بهترین شکل انجام شده است. البته شرایط زمین‌های تمرینی در شهر سونگلا ایده‌آل نیست اما به هر صورت باید برای بازی کردن در همین وضعیت آماده باشیم. مساله مهم اهمیت و ضرورت انجام سفر بود که در مورد همه چیز به دقت برنامه‌ریزی کنیم و جزیی‌ترین موضوعات حتی فاصله زمین تا هتل، مسافت شهرها و طول سفر، شرایط آب و هوایی محل تمرینات بدنی، اتاق جلسات و بخش‌های دیگر را به دقت بررسی کنیم.

استیلی خاطر نشان کرد: همه از کادر فنی تیم امید گرفته تا فدراسیون فوتبال، بازیکنان و تمامی عوامل با همه وجود برای موفقیت تلاش می‌کنیم، اما یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌ها برای موفقیت این تیم همکاری و تعامل باشگاه‌ها است.  از کلیه مربیان و همکاران همچنین دوستان خوب خودم که در مقاطع مختلف به ما کمک کردند تشکر می‌کنم و بازیکنانشان را در اختیار تیم گذاشتند، اما درخواست ما این است که در فرصت باقیمانده هم این همکاری ادامه داشته باشد. شرایط حساس باشگاه‌ها و فشردگی لیگ را درک می‌کنیم، اما اگر کمک باشگاه‌ها نباشد و نتوانیم در این مدت باقیمانده بازیکنان را در اختیار بگیریم امکان ارتقای توان بدنی نفرات همچنین هماهنگ‌سازی آنها وجود نخواهد داشت.  تیم امید بدون همکاری باشگاه‌ها موفق نخواهد شد و به این تعامل همه جانبه برای سربلندی تیم و انجام برنامه‌های آماده‌سازی با حضور کلیه نفرات نیاز داریم.

دیدارهای گروه سوم مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور تیم‌های المپیک ایران، ازبکستان، کره‌جنوبی و چین در شهر سونگلا تایلند و در استادیوم تینسولانون برگزار می‌شود که برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

پنج شنبه ۱۹ دی ساعت ۱۷:۱۵:  ایران - ازبکستان

یکشنبه ۲۲ دی ساعت ۱۷:۱۵: ایران - کره جنوبی

چهارشنبه ۲۵ دی ساعت ۱۷:۱۵: ایران - چین

همچنین در مرحله دوم رقابت‌ها تیم‌های اول و دوم گروه‌های سوم و چهارم روز یکشنبه ۱۹ ژانویه در بانکوک به مصاف هم خواهند رفت. سه تیم برتر این پیکارها جواز حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را کسب خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =