نماز جمعه، نماز امامت و ولایت است

خرم‎آباد - ایرنا -رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه نماز امامت و ولایت است که با اجازه امام تاسیس می‎شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در سخنرانی پیش از خطبه های نمار جمعه خرم آباد افزود: امام جمعه باید از طرف امام مسلمین انتخاب شود تا ارتباط شبکه ای سازماندهی شده و منظم بین مسلمین از طریق نماز جمعه و امام جمعه با مرکز ولایت برقرار شود.

وی گره زدن ظرفیت ها به یکدگیر را از ویژگی های نماز جمعه برشمرد و اظهار داشت: نماز جمعه از خون آوردهای انقلاب و حاصل رشادت و شهادت بهترین های ما است که خداوند بعد از قرن ها برکت آن را به ما داد.

وی با اشاره به اینکه خداوند در نماز جمعه منافع بسیار مادی و معنوی برای مومنان ذخیره کرده  تصریح کرد: نماز جمعه مرکز حضور لطف الهی برای جامعه و فرصتی برای گردهمایی مومنان است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری گفت: در این گردهمایی علاوه بر ذکر، فکر هم هست و به همین منظور ۲رکعت به خطبه اختصاص داده می شود.

وی تاکید کرد: خطیب جمعه باید در این ۲ خطبه فکر مردم را تقویت، دین خدا را معرفی و آیات الهی را تلاوت کند و آنها را نسبت به وظایفشان به روز کرده  و مردم را از آنچه در منطقه و جهان اسلام هست مطلع کند.

وی افزود:  بنابراین امام جمعه در خطبه خود که بیان تبیین، روشنگری، موعظه و بصیرت است جامعه مومنان را نسبت به وظایفشان آگاه می کند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: همچنین مومنان در نمازجمعه به هم پیوند می خورند و همانند رودهایی  از مناطق مختلف  جریان می یابند، به دریای مومنان پیوند خورده و اجتماعی بزرگ باشکوه، زیبا و متحد در محیطی با یاد خدا و محبت و برادری شکل می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری افزود: بنابراین مومنان  به دست واحد در برابر دشمن و دست های بهم فشرده در کنار هم تبدیل می شوند و برکت بر آنها نازل خواهد شد.

وی تصریح کرد: وقتی جامعه بر محور امام متحد شد هم در برابر دشمن نفوذناپذیر می شود و هم با تجمیع توانمندی ها رو به پیشرفت حرکت می کند.

وی اضافه کرد: لرستان یک استان مومن، اهل انقلاب، علوی، حسینی، فاطمی و عاشق اهل بیت (ع) است و خرمی آن به ولایت و محبت  و آبادی اش به وحدت است .

وی سطح فهم بالا، نجابت، حیا و ادب را ویژگی جوانان لرستان دانست و افزود: جوانان استان باید از بیکاری جعلی خارج و وارد میدان کار شوند  که مسئوولان باید زمینه را برای کار آنها فراهم کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =