سفیر ایران با وزیر کشاورزی تاجیکستان دیدار کرد

تهران-ایرنا- محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران با عزت اله ستاری وزیر کشاورزی جمهوری تاجیکستان دیدار و در خصوص توسعه زمینه های همکاری دو کشور در بخش کشاورزی تبادل نظر کردند.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، در این دیدار عزت‌اله ستاری وزیر کشاورزی جمهوری تاجیکستان با اشاره به اشتراکات زبانی، فرهنگی، تاریخی و دینی دو ملت برادر ایران و تاجیکستان، بر ضرورت گسترش بیش از پیش روابط دو کشور تاکید و اقدامات دستاوردهای کشورش را در تأمین مواد غذایی و افزایش محصولات کشاورزی را تشریح کرد.

محمد تقی صابری با اشاره به تحولات مثبت چند ماهه اخیر در روابط ایران و تاجیکستان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی در زمینه‌های تولید و توسعه ماشین آلات کشاورزی، تامین و اصلاح بذر محصولات، گسترش آبخیزداری و حفاظت خاک، افزایش ضریب خود اتکایی محصولات راهبردی اساسی و توسعه آبزی‌پروری و پرورش ماهی در دریا و پرورش طیور دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

سفیر ایران در تاجیکستان، توسعه باغات، توسعه و فرآوری گیاهان دارویی، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و سامانه‌های نوین آبیاری، گسترش زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی و افزایش تولیدات صنایع تکمیلی و تبدیلی در بخش کشاورزی از دیگر دستاوردهای ایران در زمینه کشاورزی عنوان کرد.

صابری گفت: با توجه به آب فراوان و زمین‌های مناسب کشت در تاجیکستان، جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری در تمامی زمینه‌های بخش کشاورزی با جمهوری تاجیکستان می‌باشد.

عزت‌اله ستاری وزیر کشاورزی تاجیکستان با استقبال از پیشنهادات سفیر کشورمان گفت: آماده همکاری و استفاده از تجربیات کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =