مطهری: اجرای کامل قانون اساسی و بهبود معیشت مردم اولویت مجلس باشد

تهران-ایرنا- داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای کامل قانون اساسی بویژه فصل آن را از اولویتهای مجلس یازدهم عنوان کرد و گفت: مردم فکر نکنند شرکت کردن یا نکردن‌ آنان در انتخابات هیچ تاثیری در کشور ندارد بلکه یک مجلس مستقل قوی می‌تواند تاثیرات زیادی در کشور داشته و بسیاری از امور را اصلاح کند.

«علی مطهری» که صبح روز جمعه برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور حضور یافته بود، بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم و تاثیرگذاری در سیاست خارجی کشور را اولویت‌های مجلس یازدهم عنوان کرد.
 وی با بیان اینکه اصلاحاتی هم در حوزه فرهنگ نیاز داریم، افزود: علاوه براین اجرای کامل قانون اساسی و مخصوصا فصل سوم‌ آن- که شامل حقوق ملت است- هم باید مد نظر و مورد رسیدگی قرار بگیرد.
 نماینده مردم تهران بازگرداندن مجلس به جایگاهی در که در قانون اساسی دارد را اولویت دیگر مجلس یازدهم ذکر کرد و درباره عملکرد خود در دوره نمایندگی گفت: فکر می‌کنم عملکرد خودم در مجلس دهم خوب بودوگرنه داوطلب نمی شدم البته تشخیص آن با مردم است و خودمان نباید درباره خود قضاوت کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس در عین حال گفت: مهم این است که مردم در انتخابات مشارکت بالایی داشته باشند چون مشارکت بالای مردم در انتخابات هم‌ آثار داخلی و هم‌ آثار خارجی دارد.
وی افزود:  اگر دنیا ببیند مردم ما مشارکت بالایی در انتخابات دارند، پایه‌های نظام محکمتر خواهد شد و  این مشارکت بالا در رفتار آمریکا و اروپا و همچنین بقیه کشورها با ایران مردم موثر بوده و قطعا زودتر از شر تحریم‌ها راحت خواهیم شد.

 نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که مشارکت بالای مردم در انتخابات در داخل هم برای اصلاح امور تاثیرگذار خواهد بود، اظهارداشت: مردم فکر نکنند شرکت کردن یا نکردن‌ آنان در انتخابات هیچ تاثیری در کشور ندارد بلکه یک مجلس مستقل قوی میتواند تاثیرات زیادی در کشور داشته و بسیاری از امور را اصلاح کند.

 وی یادآورشد: در این دوره کشور در یک شرایط اضطراری بود و بعضی کارها خارج از مسیر مجلس انجام می شد اما این حالت اضطراری ان شاء الله به زودی برطرف خواهد شد.
 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم درباره فهرست‌های اصلاح طلبان هم گفت: نمی دانم چگونه خواهد شد وهنوز چیزی روشن نیست.
 مطهری همچنین درباره شفافیت هزینه‌های انتخاباتی هم گفت: من هزینه زیادی برای انتخابات صرف نمی کنم چون مردم تا حد زیادی مرا می‌شناسند و نیاز زیادی به تبلیغات ندارم و به همین دلیل هزینه انتخاباتی بنده کم است و اگر لازم باشد اعلام می‌کنم.
 داوطلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر دیگران بویژه گروه‌ها و احزاب سیاسی که فهرست می‌دهند، هزینه های خود را اعلام کنند بسیار مفیدتر خواهد بود .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha