حوزه هنری از آثار شخصیت‌های استان بوشهر حمایت می‌کند

بوشهر - ایرنا - سرپرست معاونت حوزه هنری استان بوشهر گفت: این نهاد فرهنگی در قالب فراخوان جدید در خصوص گردآوری آثار شخصیت‌های استان، از این آثار حمایت می‌کند.

اصغر زارعی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا در بندر دیر افزود: در همین ارتباط آثار شخصیت‌هایی که برای جوانان الگو باشد داوری و هر اثری که امتیاز لازم برای چاپ داشته باشد از آن حمایت مادی می‌شود.

وی بیان کرد: با همت حوزه هنری استان بوشهر دانشنامه این استان به تعداد 76 جلد به چاپ رسیده است.

زارعی اضافه کرد: هدف از برنامه‌های فرهنگی هنری  ایجاد شور ونشاط اجتماعی در بین علاقه‌مندان و آموزش آثار هنری، ادبی و نمایشی است که مورد استقبال چشمگیر شهرستان‌ها قرار دارد.

وی در رابطه با ظرفیت طنزپردازان استان بوشهر گفت: طنز راهکاری برای اصلاح یک معضل در جامعه است.

زارعی باا شاره به برگزاری کنگره سرداران و 2 هزار شهید استان بوشهر افزود: مسئولیت بخش فرهنگی، هنری، چاپ کتاب، سرود و نقاشی شهیدان این کنگره برعهده حوزه هنری استان است.

وی افزود: هفته هنر انقلاب اسلامی از جمله مهمترین برنامه حوزه هنری استان بوشهر است که در 20 فروردین سال آینده برگزار و یک چهره هنری فرهنگی استان در این هفته معرفی می‌شود.

زارعی در باره ظرفیت هنری شهرستان دیر گفت: این شهرستان در زمینه فرهنگی و هنری ظرفیت بالایی دارد که باید مسئولان از این پتانسیل‌ها حمایت کنند.

وی تاکید کرد: حوزه هنری استان بوشهر آمادگی حمایت از ظرفیت هنری شهرستان دیر را دارد.

زارعی اضافه کرد: حوزه هنری زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی است که در حوزه نمایشی، ادبیات پایداری، تصویری، تجسمی، موسیقی و سرود از فعالیت‌های هنری و فرهنگی شهرستان‌ها حمایت می‌کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =