خون مورد نیاز مصدومان حادثه تالار عروسی سقز تامین شده است

سنندج - ایرنا - مدیرکل انتقال خون کردستان گفت: با توجه به وضعیت مطلوب ذخایر خونی و سایر فرآورده های آن در بیمارستان‌های شهرستان سقز و مرکز انتقال خون سنندج، مشکلی از بابت تامین خون مورد نیاز جهت درمان مصدومان و سانحه دیدگان حادثه تالار عروسی سقز نداریم.

محمدسعید کریمیان روز جمعه با بیان اینکه خون و فرآورده های مورد نیاز جهت درمان مصدومین حادثه آتش سوزی تالار عروسی مانگه شه و سقز به صورت کامل تامین شده است، اظهار داشت: در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و امام خمینی (ره) سقز ذخایر مورد نیاز از تمام گروه های مثبت و منفی خون موجود است.

وی ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان و تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه تلخ ادامه داد: بر اساس هماهنگی های ستاد مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی همه مراکز درمانی و حمایتی از جمله انتقال خون جهت ارائه خدمت به مصدومین در حالت آماده باش قرار دارند.

کریمیان افزود:  اداره توزیع خون و سنجش مصرف بیمارستانی این اداره کل هماهنگی های لازم را با مراکز درمانی سقز به انجام رسانده و نیاز احتمالی روزهای آتی مصدومین تحت درمان نیز به صورت کامل تامین خواهد شد.

شب گذشته بر اثر انفجار کپسول گاز متصل به بخاری در هنگام برگزاری یک مراسم عروسی در تالار مانگه شه و شهر سقز  ۱۱ نفر از جمله پنج کودک جان باختند و طبق آخرین آمارهای رسمی اعلام شده ۳۸ نفر از مهمانان نیز مصدوم شدند که حال سه نفرشان وخیم گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =