سازمان جهانی بهداشت: تیفوئید در کنگو ۵ هزار قربانی گرفت

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه باانتشار گزارشی در ارتباط با شیوع تیفوئید (حصبه) در جهان اعلام کرد که در سال جاری میلادی (۲۰۱۹) پنج‌هزار نفر در جمهوری دموکراتیک کنگو بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است، از آغاز سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵۰ هزار مورد مشکوک ابتلا به تب تیفوئید به ثبت رسیده و بیش از پنج هزار مورد نیز که بیشتر کودکان زیر پنج سال هستند بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، کاهش واکسیناسیون و افزایش سوء تغذیه باعث شیوع این بیماری و افزایش آمار مرگ و میر شده است؛ به ویژه آنکه در منطقه «نورث کیفو» کنگو بیماری ابولا نیز شایع است.

سازمان جهانی بهداشت افزوده است: تب تیفوئید در همه ۲۶ ایالت جمهوری دموکراتیک کنگو شیوع یافته است.

این گزارش می افزاید؛ سال ۲۰۱۸ بدترین سال برای شیوع بیماری تب تیفوئید بود و این بیماری در پنج کشور لیبریا، جمهوری کنگو، مادگاسکار، سومالی و اوکراین شیوع داشت.

تب تیفوئید یا حَصْبه یک بیماری عفونی است که بر اثر باکتری سالمونلا تیفی ایجاد می‌شود. این بیماری، واگیردار بوده و از طریق آب و غذای آلوده گسترش می‌یابد و معمولاً با تب بالا، اسهال، بی‌اشتهایی و سردرد بروز می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha