آب، خاک و هوای سالم میراث ما برای نسل‌های آینده است

ارومیه – ایرنا – معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: آب، خاک و هوای سالم میراث ارزشمند ما برای نسل‌های آینده است که باید از آنها به بهترین شکل ممکن حراست و حفاظت کنیم.

آیدین رحمانی روز پنج‌شنبه در آیین کاشت ۲۴۱ هزار اصله نهال در آذربایجان‎‌غربی افزود: نتیجه برداشت‌های بی رویه نسل امروز از منابع طبیعی چیزی جز آلودگی هوا، کاهش شدید سفره‌های آب و تخریب منابع طبیعی نیست.

وی اضافه کرد: باید با اقداماتی نظیر کاشت نهال، کنترل برداشت‌های بی رویه از منابع آبی و استفاده درست از مراتع، میراث ماندگاری برای آیندگان به امانت بگذاریم.

وی بیان کرد: امروز همزمان با میلاد امام حسن عسکری (ع)، ۱۴ میلیون اصله نهال در کشور کاشته می‌شود که تقویت پوشش گیاهی عرصه‌های طبیعی از جمله اهداف این طرح است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به مشکل کم‌آبی دریاچه ارومیه، افزایش سطح پوشش سبز در مراتع و حاشیه دریاچه برای کنترل ریزگردها و حفاظت مزارع و باغات از گسترش شنزارها بیش از پیش اهمیت دارد که باید این اقدامات به سرعت انجام گیرد.

در این مراسم نمادین که با حضور مسوولان استانی، دانش آموزان و معلمان مدارس بخش انزل ارومیه، گروه‌های داوطلب جمعیت هلال احمر، روستاییان و مردم منطقه برگزار شد، ۲۴۱ هزار اصله نهال در ۶۷۱ هکتار از مراتع آذربایجان غربی کاشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =