۵۴ جلد از تفسیر حضرت آیت الله جوادی آملی به چاپ رسید

کرمان- ایرنا- معاون امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: تفسیر تسنیم حضرت آیت الله جوادی آملی ۸۴ جلد است که ۵۴ جلد از آن به چاپ رسیده است.

به گزارش ایرنا محمدعلی دهقان روز پنجشنبه در آیین نخستین همایش ملی بررسی آراء و اندیشه های تفسیری آیت الله جوادی آملی بیان کرد: وقتی چندی پیش به محضر حضرت آیت الله جوادی آملی رسیدیم آیت الله اذعان داشتند که خون شهدا پاک کننده است و فرمودند;ارث ۲ نوع مادی و معنوی داریم در ارث مادی موروث می میرد ولی در ارث معنوی وارث می میرد؛ لذا اگر می خواهید وارث شهدا و انبیا باشید باید خودتان اول بمیرید باید دنیا و تعلقاتش، هواهای نفسانی , هوس ها در شما بمیرد تا به مرگ و حیات جاودانه و طیبه برسید.

وی تصریح کرد: حضرت آیت الله جوادی آملی ارادت خاصی به آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتند و یکی از مصادیق حیات طیبه را آیت الله هاشمی رفسنجانی دانستند و همچنین ایشان از اینکه جمعی از مردم رفسنجان پرچمدار نهضت قرآنی هستند به ما بشارت دادند و فرمودند کسانی که بمیرند  و امام زمان را نشناسند به مرگ جاهلیت مرده اند.

دهقان ادامه داد: آیت الله جوادی املی فرمودند امام و قرآن عِدل هستند و این را می رساند کسی که قرآن وامام زمان را نشناسد و بمیرد به مرگ جهالت مرده است.

وی افزود: تقاضا داریم دفتر فرهنگی حضرت آیت الله جوادی آملی در رفسنجان تاسیس شود تا بتوانیم این حرکت فرهنگی و تفسیر تسنیم حضرت که وقت زیادی را برای آن گذاشته اند ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: ۸۴ جلد تفسیر تسنیم است که ۵۴ جلد آن به چاپ رسیده و می خواهیم در رفسنجان همه نهادهای فرهنگی شامل ۱۰ حوزه علمیه، ۱۰ مرکز آموزش دانشگاهی این فرصت مناسب را ادامه دهند و در خدمت آثار حضرت آیت الله جوادی آملی باشیم.

دبیر همایش ملی بررسی آراء و اندیشه های تفسیری آیت الله العظمی جوادی آملی از ارسال ۹۳ مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد.

فاطمه نخعی فرد  بیان کرد: این همایش به همت موسسه آموزش عالی حوزه حضرت زینب کبری (س) رفسنجان و بنیاد بین المللی علوم و حیانی اسراء برگزار شد و همایش ویژه خواهران حوزه های علمیه خواهران است و تا ۳۰ مهرماه مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش بود که ۹۳ مقاله با موضوعات مختلف نظام اقتصادی، نظام معرفتی، نظام تفسیری، نظام تعلیم وتربیت،  نظام سیاسی، نظام ایمانی، نظام اخلاقی و نظام احکام دینی از سراسر کشور ارسال شد.

نخعی فرد ادامه داد: ۲۰ مقاله از استان کرمان، ۲۰ مقاله از استان قم، ۹ مقاله از استان خوزستان، ۹ مقاله از استان سمنان، ۸ مقاله از استان اصفهان، از استان های تهران و گلستان به ترتیب ۶ و ۵ مقاله، ۴ مقاله از استان یزد، از استان های البرز، قزوین و آذربایجان شرقی هر کدام ۲ مقاله جمعا ۶ مقاله، و از استان های لرستان، مرکزی، سیستان وبلوجستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و ایلام هر کدام یک مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال و مورد بررسی قرار گرفتند که از این ۹۳ مقاله ۳۹ مقاله برگزیده شدند که ۹ مقاله برتر و بالای ۸۰ امتیاز کسب کردند و ۳۰ مقاله هم بالای ۷۰ امتیاز کسب کردند که شایسته تقدیر هستند.

وی گفت: این ۹ مقاله برتر در سه سطح ۲ (لیسانس)، ۳( کارشناسی ارشد) و ۴ ( دکترا) هستند که در هر سطحی ۳ مقاله انتخاب و برتر شناخته شده است ضمن اینکه ۲ مقاله در سطح ۴  از رفسنجان و بقیه مقالات برتر از استان های قم، تبریز، یزد و تهران هستند که ارزش علمی و پژوهشی دارند و در مجلات معتبر به چاپ خواهند رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =