تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در ایلام به ۶۰ نفر رسید

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تعداد داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان تا پایان روز پنجم از آغاز ثبت نام داوطلبان به ۶۰ نفر رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری افزود: ۴۰ نفر از این داوطلبان در حوزه انتخابیه ایلام و ۲۰ نفر در حوزه انتخابیه دهلران در این دوره از رقابت ها نام نویسی کرده‌اند.

وی رده سنی سنی داوطلبان در پایان روز پنجم را بین ۳۲ تا ۶۵ سال اعلام کرد و یادآور شد: در رده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال سه نفر، ۳۶ تا ۴۰ سال ۱۱ نفر، ۴۱ تا ۴۵ سال ۹ نفر، ۴۶ تا ۵۰ سال ۱۹ نفر، ۵۱ تا ۵۵ سال ۱۳ نفر و ۵۶ تا ۶۵ سال پنج نفر ثبت نام کردند.

وی اظهار داشت: از ۶۰ داوطلب ثبت نام کننده ۵۷ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.

نوذری گفت: از ۶۰ نفر داوطلب ۶ نفر مدرک کارشناسی (معادل کارشناسی ارشد)، ۴۵ نفر کارشناسی ارشد، ۸ نفر دکترا و یک نفر دارای تحصیلات حوزوی است.

وی شغل داوطلبان را ۲۰ نفر کارمند، ۱۱ نفر بازنشسته، ۹ نفر فرهنگی، ۱۱ نفر شغل آزاد، پنج نفر استاد دانشگاه، ۲ نفر نماینده مجلس و ۲ نفر بیکار اعلام کرد و اضافه کرد: سه داوطلب سابقه نمایندگی مجلس(۲ نفر از نمایندگان حال حاضر حوزه شمالی و یک نفر از نمایندگان ادوار) دارند و ۲۱ نفر نیز دارای سابقه ایثارگری هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام، روز پنجم نام‌نویسی را شلوغ‌ترین روز با ۲۱ ثبت‌نام کننده اعلام کرد و گفت: احتمال می رود در دو روز باقیمانده این رکورد شکسته شود و حجم بیشتری از نامزدهای انتخاباتی با حضور در مرکز دو حوزه انتخابیه استان نام‌نویسی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =