زیرگذر استاد معین ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد

تهران- ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از افتتاح و بهره برداری از زیرگذر استادمعین همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، صفا صبوری در حاشیه بازدید از زیرگذر استاد معین با اعلام این که این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت اجرایی داشته و تا ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید گفت: زیرگذر استاد معین در فاصله چهار متری از خیابان آزادی و نیم متر بالاتر از مترو ساخته شده و همین مساله اجرای پروژه را قدری دشوار کرده بود.

وی ادامه داد: همکاران ما طوری این زیرگذر را ساختند که هیچ حادثه ای در این پروژه اتفاق نیفتاده است و زیرگذر طبق برنامه ریزی در ۲۲ بهمن افتتاح خواهد شد.

صبوری به مسدود بودن مسیر جنوب به شمال این زیرگذر اشاره کرد و گفت: قرار بر این شده است که برای جلوگیری از ترافیک سنگین در محله طرشت مسیر جنوب به شمال به صورت پلازای پیاده راه برای عبور مردم باشد و مسیر شمال به جنوب برای خودروها در نظر گرفته شده است.  

به گفته وی این پروژه با هزینه تقریبی ۵۰ میلیارد تومان در حال اتمام است

محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری هم تاکید کرد که تمامی پروژه های شهرداری پیوست اجتماعی و فرهنگی دارد.

وی افزود: درباره این پروژه هم قرار شده به صورت تلفنی از اهالی محل نظرسنجی شود.

افتتاح زیرگذر گیشا تا پایان سال

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در بازدید از پروژه گیشا هم توضیح داد: با اصلاحات انجام شده در این پروژه دسترسی زیرگذر به کوی نصر در بازبینی پروژه مسدود شد، چون در صورت اجرای پروژه به شکل قبل حجم خودروهای ورودی به کوی نصر باعث ترافیک سنگین در این معبر شده و دردسرهای زیادی برای ساکنان کوی نصر ایجاد می کرد.

وی گفت: ضمن این که با کوتاه کردن پل لازم نبود مسیر قنات دانشگاه را قطع کنیم؛ همچنین دو خط اصلی انتقال آب هم دیگر نیاز به تغییرات احتمالی نداشت. اگر پل ادامه می یافت تنها برای مسدود سازی مسیر قنات و آن دو خط انتقال بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان از بیت المال هزینه می کردیم.

صفا صبوری توضیح داد: با توجه به آماده شدن تقریبی مسیر غرب به شرق زیرگذر گیشا، شهرداری تهران با تعطیلی کارگاه در ۴ ساعت پیک ترافیکی این معبر را برای عبور خودروها باز می کند تا بار ترافیکی این منطقه اندکی کاهش یابد.  

وی تاکید کرد: پروژه طبق زمانبندی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =